Інститут вивчення війни аналізує події у Брянській області, зустріч Лаврова з Блінкеном та бої за Бахмут
Інцидент у Брянській області посилив тиск на Кремль з боку провоєнної спільноти в РФ, яка висуває російській владі вимоги дотримуватися брехливої риторики Москви про те, що РФ нібито веде «екзистенційну війну» в Україні.
Про це йдеться у новому зведенні Інституту вивчення війни за минулу добу.
Аналізуючи інцидент у Брянській області РФ, аналітики ISW зазначають, що поки не можуть незалежно перевірити повідомлення про вчорашні події, а два відео — на кожному з яких двоє чоловіків у формі тримають прапор — «залишаються єдиним доступним конкретним доказом того, що щось сталося». Водночас користувачі соцмереж підтвердили геолокацію одного з двох відео, на якому двоє військовослужбовців з прапором Добровольчого корпусу Росії імовірно знаходяться в Сушанах (Брянська область РФ). ISW також нагадує, що хоч Російський добровольчий корпус «претендує на звання загальноросійського збройного формування, що базується в Україні та діє у складі ЗСУ, неясно, чи пов’язана група з українськими військовими».
Експерти Інституту також констатують, що Володимир Путін незвичайно швидко відреагував на твердження російської пропаганди про «українську ДРГ», заявивши, що «неонацисти та їхні господарі» нібито вчинили «теракт» у Брянській області. Водночас події у Брянській області спровокували в колі російських чиновників та ультранаціоналістичних груп хвилю спекуляцій щодо реакції Кремля на ситуацію. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков відмовився коментувати питання про те, чи може тепер «спецоперація» бути оголошена війною. Інші російські чиновники та маріонетки, включаючи Рамзана Кадирова та «голову» окупаційної адміністрації Криму Сергія Аксьонова, разом із провоєнними блогерами закликали Кремль посилити заходи безпеки та провести операції у відповідь. Кадиров, наприклад, закликав Кремль атакувати мирних жителів України, фактично закликаючи Росію до скоєння воєнних злочинів. Один із прокремлівських пабліків нагадав про вбивство Дар’ї Дугіної та припустив, що Російський добровольчий корпус причетний до цієї події. Російські «воєнкори» також закликали Кремль після подій у Брянській області сформувати Ставку верховного головнокомандування, «яка акумулює прийняття рішень на політичному, військовому, економічному рівнях, де все насамперед має бути підпорядковане лише одному — перемозі».