Домой Polish — mix Maraton w WTA Finals. Odrodzenie Gauff mimo fatalnego serwisu

Maraton w WTA Finals. Odrodzenie Gauff mimo fatalnego serwisu

210
0

Coco Gauff i Marketa Vondrousova stoczyły trzysetową batalię w WTA Finals 2023 w Cancun. Amerykanka popełniła 17 podwójnych błędów, ale wygrała, a Czeszka zakończyła turniej z trzema porażkami.Oglądaj polskie tenisistki w walce o puchar Billie Jean King Cup tylko w Pilot WP!
Początek był nieudany w wykonaniu Gauff. Zepsuty slajs kosztował ją stratę serwisu w pierwszym gemie. Po chwili niekorzystne warunki w Cancun po raz kolejny dały o sobie znać. Mecz został przerwany na ponad 40 minut z powodu deszczu. Po wznowieniu Amerykanka wciąż była na korcie niepewna i po raz drugi oddała podanie.W trudnych wietrznych warunkach błędy popełniała również Vondrousova. Nastąpił zwrot akcji. Gauff odrobiła stratę dwóch przełamań, po drodze odparła też break pointa i z 0:3 wyrównała na 3:3. Czeszka głębokim returnem wymuszającym błąd zaliczyła przełamanie w siódmym gemie, ale w ósmym znów oddała podanie.Przy stanie 5:5 zupełnie «niespodziewanie» przypomniał o sobie deszcz i tenisistki opuściły kort.