Home Polish Polish — mix Polak zatrzymany za szpiegowanie dla Kremla. W planach był zamach na ZełenskiegoPolak...

Polak zatrzymany za szpiegowanie dla Kremla. W planach był zamach na ZełenskiegoPolak zatrzymany za szpiegowanie dla Kremla. W planach był zamach na Zełenskiego

131
0
SHARE

Prokuratura Krajowa poinformowała w czwartek o zatrzymaniu Polaka Pawła K. i przedstawieniu mu zarzutu zgłoszenia gotowości do działania na rzecz wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Prokuratura Krajowa poinformowała w czwartek o zatrzymaniu Polaka Pawła K. i przedstawieniu mu zarzutu zgłoszenia gotowości do działania na rzecz wywiadu Federacji Rosyjskiej. Do podobnych niepokojących incydentów doszło też ostatnio u naszego zachodniego sąsiada – w Niemczech.
Rzecznika Prasowa Prokuratura Generalnego prok. Anna Adamiak przekazała w komunikacie dla mediów, że z “ustaleń śledztwa wynika, że podejrzany Paweł K. zgłosił gotowość do działania na rzecz wywiadu wojskowego Federacji Rosyjskiej i nawiązywał kontakty z obywatelami Federacji Rosyjskiej, bezpośrednio zaangażowanymi w wojnę w Ukrainie”.
“Do jego zadań należało zebranie i przekazanie wywiadowi wojskowemu Federacji Rosyjskiej informacji na temat zabezpieczenia lotniska Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. Miało to m.in. pomóc w planowaniu przez rosyjskie służby specjalne ewentualnego zamachu na życie głowy obcego państwa – prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego” – czytamy w tym oświadczeniu.
Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Pawła K.

Continue reading...