Home Polish Polish — mix Afera z Funduszem Sprawiedliwości. Ziobro wydawał polecenia? "Pozdrowienia do więzienia"

Afera z Funduszem Sprawiedliwości. Ziobro wydawał polecenia? "Pozdrowienia do więzienia" [KOMENTARZE]

140
0
SHARE

Były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości podczas posiedzenia zespołu ds. rozliczeń PiS, że głównym decydentem był Zbigniew Ziobro. ‘To, co dziś usłyszeliśmy, jest niewyobrażalną defraudacją środków publicznych’ – oświadczyła w mediach społecznościowych jednak z posłanek PO. Inni użytkownik platformy X stwierdził, że ‘takiej afery jeszcze nie było’.
Podczas środowego (22 maja) zebrania parlamentarnego zespołu do spraw rozliczeń PiS w sprawie Funduszu Sprawiedliwości zeznawał Tomasz Mraz. Były dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości oświadczył, że w funduszu dochodziło do ustawiania konkursów. Co więcej, zaprzeczył słowom Zbigniewa Ziobry i podkreślił, że to właśnie były minister sprawiedliwości był głównym decydentem, który podejmował decyzję o zwycięstwie danego podmiotu. 
REKLAMA

Zobacz wideo Robert Biedroń: Ceny w Polsce są już jak na zachodzie, a zarobki wschodnie
Tomasz Mraz: W Funduszu Sprawiedliwości nic nie mogło się odbyć bez wiedzy Ziobry
– Przed rozpoczęciem konkursu rozmawiał z fundacjami, z przyszłymi beneficjentami o tym, jakie będą warunki konkursu, o tym, ile pieniędzy otrzymają, o tym, że udzielone zostanie im wsparcie, czyli właśnie kontakt przez jedną z zastępców dyrektora do osoby, która pisze takie wnioski, jeżeli chcieliby z tego skorzystać. Były ustalane takie listy, zatwierdzane. Nic nie mogło stać się bez jego wiedzy i jego zatwierdzenia – powiedział Tomasz Mraz podczas posiedzenia zespołu. Sprawa ta wywołała ogromne poruszenie wśród opinii publicznej, która i tym razem nie powstrzymała się od komentarza. 

Były dyrektor o Funduszu Sprawiedliwości: Było polecenie od Ziobry Afera z Funduszem Sprawiedliwości. “Gotowy materiał na akt oskarżenia”
“Druzgocące zeznania dotyczące dysponowania środkami Funduszu Sprawiedliwości. Były dyrektor zeznaje #Senat, a każdy śledzący przebieg transmisji komisji muszą przecierać oczy ze zdumienia! To bez wątpliwości gotowy materiał na akt oskarżenia” – napisał na platformie X poseł PO Bogdan Zdrojewski.

Continue reading...