Home Polish Polish — mix Boże Ciało przyniesie załamanie pogody. W te miejsca lepiej nie jechać na...

Boże Ciało przyniesie załamanie pogody. W te miejsca lepiej nie jechać na weekend

119
0
SHARE

Pogodę w Polsce zdominuje niż, który przyniesie burze, silny wiatr i opady deszczu. Sytuacja może się zaostrzyć w Boże Ciało. Będzie to jednak zaledwie preludium, ponieważ wyładowania atmosferyczne mają stać się groźniejsze w czerwcu.
Pogoda na przełomie maja i czerwca przyniesie burze oraz opady deszczu. Według synoptyków z portalu dobrapogoda24.pl ich zasięg będzie się zwiększał z zachodu i południa w kierunku wschodu i północnego wschodu za sprawą wędrującego niżu. Sytuacja może się zaostrzyć już w Boże Ciało, kiedy nastąpi załamanie pogody.
REKLAMA

Zobacz wideo Ogromna powódź w północnej Armenii. Zginęły co najmniej cztery osoby
Boże Ciało przyniesie załamanie pogody. Przez Polskę przejdą burze
W czwartek 30 maja w Polsce zaczną się pojawiać burze i opady deszczu. Jak podał IMGW, towarzyszyć im będzie wysoka temperatura, która wyniesie maksymalnie od 22 do 27 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie nad morzem i w rejonach podgórskich, gdzie termometry wskażą od 16 do 19 stopni. Wiatr będzie słaby i okresami umiarkowany z kierunku południowo-wschodniego, ale podczas burz jego porywy mogą osiągnąć do 70 km/h. 

Centrum niżu pojawi się nad Polską w piątek 31 maja – poinformowali synoptycy z portalu fanipogody.pl. Według doniesień IMGW będzie się ono charakteryzowało przelotnymi opadami deszczu, miejscami pojawią się burze, a lokalnie grad.

Continue reading...