Home Polish Polish — mix Argentyna obroniła trofeum! Kontuzja Messiego w finale

Argentyna obroniła trofeum! Kontuzja Messiego w finale

116
0

Piłkarska reprezentacja Argentyny po raz drugi z rzędu triumfowała w mistrzostwach Ameryki Południowej – Copa America. W finale turnieju w USA, rozegranym w Miami Gardens, pokonała Kolumbię 1:0 po dogrywce. W drugiej połowie kontuzji doznał Lionel Messi.
Argentyna powtórzyła dokonanie Hiszpanii z lat 2008-2012, kiedy “La Furia Roja” została dwa razy z rzędu mistrzem kontynentu, a w międzyczasie triumfowała także w mundialu. “Albicelestes” sięgnęli po triumf w Copa America również w 2021 roku, a jesienią 2022 zostali w Katarze mistrzami świata.

Kolumbia przegrała z kolei pierwszy mecz od 2 lutego 2022 roku, kiedy w eliminacjach mundialu uległa. Argentynie. W 28 kolejnych spotkaniach była niepokonana, ale w tym czasie z “Albicelestes” nie grała. W niedzielę nie udało jej się wziąć rewanżu.

Lepsze wrażenie w pierwszej połowie sprawiała jednak Kolumbia, ale okazji bramkowych po obu stronach było niewiele. Najlepsze mieli Jefferson Lerma, który w siódmej minucie oddał strzał z kilkunastu metrów, ale obił zewnętrzną część słupka argentyńskiej bramki, oraz pół godziny później Messi, który uderzał z mniejszej odległości, ale trafił w kolegę z drużyny Juliana Alvareza.

W 66. minucie Messi zakończył udział w meczu. Chwilę wcześniej poślizgnął się bez udziału rywala i doznał kontuzji mięśnia uda.