Home Polish Polish — mix Siatkarze USA kapitalnie rozpoczęli igrzyska! Rozbili medalistów olimpijskich

Siatkarze USA kapitalnie rozpoczęli igrzyska! Rozbili medalistów olimpijskich

121
0

Reprezentacja USA wygrała z Argentyną 3:0 w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej igrzysk olimpijskich w Paryżu. Amerykanie rozegrali bardzo dobre zawody i nie dali dojść do głosu drużynie brązowych medalistów z Tokio. W innym sobotnim spotkaniu grupy C Japonia niespodziewanie przegrała z Niemcami 2:3.
W pierwszych akcjach meczu przewagę uzyskali siatkarze z Argentyny, ale Amerykanie szybko odwrócili wynik (8:6). Do połowy seta trwała wyrównana gra obu ekip, ale od stanu 12:12 przewagę zaczęła budować ekipa USA (15:12, 19:14). Lepiej prezentowała się w bloku, w polu serwisowym i popełniała mniej błędów. W końcówce Amerykanie kontrolowali sytuację, a Aaron Russell zamknął seta skutecznym atakiem (25:20).