Home Ukraine Україна — українською «За Путіна це неможливо». Як дипломатичним шляхом звільнити окуповані Росією території?

«За Путіна це неможливо». Як дипломатичним шляхом звільнити окуповані Росією території?

81
0
SHARE

Росія висунула нові умови для припинення війни
«Можна було виходити на дипломатичне розв’язання ще два роки тому і уникнути втрат»
«Як нам змиритися з тим, що повернути втрачені території буде дуже важко»
«Дипломатичні переговори без відповідної підтримки всього силового блоку держави – це небезпечно»
«Повертати дипломатичним шляхом окуповане допоки Путін при владі, неможливо».
Україна не має спроможностей і ресурсів, щоб у військовий спосіб повернути всі окуповані території. Тому для відновлення територіальної цілісності Україна треба шукати дипломатичні рішення, заявив президент Володимир Зеленський. Але ці дипломатичні кроки, каже Зеленський, можна буде розглядати лише коли Україна матиме «досить сильні» позиції. Це потрібно для того, щоб Росія не змогла почати нову агресію проти України.
Чи може Україна повернути окуповані території дипломатичним шляхом?
Чи піде на такі перемовини Росія?
Як це може вплинути на життя людей в окупації?
Україна могла розглядати дипломатичний шлях повернення територій ще два роки тому, коли відбулася низка успішних контрнаступів Сил оборони, вважає депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань.
«Ситуація розвернулася на сьогодні не на нашу користь. Тому дипломатичний шлях розв’язання треба було включати ще два роки назад. І, до речі, тоді багато іноземних фахівців і спеціалістів казали про те, що то був найкращий час. Якраз – деокупація правобережної частини Херсонщини, Херсон, вдала харківська операція. І в той момент можна було виходити на дипломатичне розв’язання й уникнути втрат територій і руйнувань нашої країни, загибелі великої кількості військових, цивільних. Але було вибрано виключно військовий шлях розв’язання війни. Зараз через два роки з того моменту повертаються до цього. Я думаю, що це повʼязано з приходом Трампа до влади у США та його передвиборчою обіцянкою, яку він намагається втілити в життя – закінчення війни в Україні. Тому зараз почали розмови про поступки», – сказав Хлань «Новинам Приазов’я».
Зараз на фронті складна ситуація, що не створює передумов для ефективних мирних перемовин, вважає Хлань. Втім, дипломатичний шлях – це єдиний можливий наразі спосіб врегулювання, вважає він.
«Як би це гірко не звучало, але все ж для нас найкращий шлях надалі розв’язання цієї ситуації – це дипломатичний шлях. Я на Лівобережжі (Херсонщини) втратив так само все. Бо все моє майно, моє підприємство, всі мої напрацювання за все моє життя залишилися на лівому березі. Але я не хочу, щоб гинули люди та сотні військових заради повернення мого майна. Я як ніхто можу казати про це, тому що я сім місяців був в лавах Збройних сил, і я абсолютно на свої власні очі бачив реальні ситуації. Тому треба жити в реаліях, а не популістськими гаслами та бажанням. Дійсно, в мене, як і в кожного українця, є бажання повернутися у свою домівку на лівому березі Херсонської області, повернути своє майно, але інколи реалії трошечки інші», – сказав депутат.

Передбачити, на яких умовах у майбутньому можуть бути повернені під контроль України окуповані території, наразі неможливо, зазначив він. Втім, світовий досвід показує, що це можливо.
«Є багато світової практики, про які доволі часто кажуть в етерах – це Північна і Південна Корея, це Фінляндія з Карелією, це Німеччина, яку доволі часто приводять як результативний приклад повернення в єдину країну – східну і західну Німеччину.

Continue reading...