Start Polish — mix Australian Open: Szlagier 3. rundy dla Federera. Berdych za burtą

Australian Open: Szlagier 3. rundy dla Federera. Berdych za burtą

372
0
TEILEN

NewsHubOstatnie piątkowe spotkanie w singlu mężczyzn zapowiadało się najciekawiej w tej fazie turnieju. Jak się jednak okazało, było raczej jednostronne, trwało tylko półtorej godziny, a sety miały dość podobny przebieg.
Utytułowany Szwajcar, 17-krotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych (cztery razy Australian Open), w każdym z setów szybko przełamywał serwis rywala. W pierwszej partii nastąpiło to przy stanie 2:2 w gemach. Kolejne cztery wygrał Federer i całą partię 6:2.
W drugim i trzecim secie 35-letni tenisista obejmował prowadzenie 1:0 przy serwisie rywala. Później obaj zawodnicy ani razu nie stracili swoich podań, więc Federer wygrał 6:4 i 6:4. Czechowi nie pomogło 13 asów w całym meczu (przy ośmiu rywala).
To był ich 23. pojedynek, Szwajcar wygrał po raz siedemnasty. Poprzednio spotkali się w ćwierćfinale ubiegłorocznej edycji zmagań w Melbourne, Federer również zwyciężył bez straty seta.
Jak przyznał po piątkowym meczu, granie z tak dobrym rywalem we wczesnej fazie turnieju spowodowało, że sam musiał podnieść swój poziom gry .
Zawodnik z Bazylei w ubiegłym roku zmagał się z kontuzjami kolana i pleców. Po raz ostatni wystąpił 8 lipca w wielkoszlemowym Wimbledonie (porażka w półfinale z Kanadyjczykiem Milosem Raonicem). Wrócił do rywalizacji na początku stycznia – na Puchar Hopmana , nieoficjalne mistrzostwa świata drużyn mieszanych.
Z powodu przymusowej półrocznej przerwy pogorszyła się jego sytuacja na liście ATP , co miało wpływ na jego rozstawienie w Australian Open (numer 17.).