Start Polish — mix Polscy siatkarze mistrzami świata U-21! W finale Kubańczycy nie mieli najmniejszych szans

356
0
TEILEN

Nie udało się naszym piłkarzom na Euro 2017 w Polsce, ale siatkarze pokazali, że przed nimi wielka przyszłość. Reprezentacja Polski U-21 pokonała Kubę 3: 0 i zdobyła tytuł mistrza świata. Dla naszej kadry to 48. (!) wygrany mecz z rzędu.
Polacy pokonali rywali w finale bez najmniejszego kłopotu i zostali mistrzami świata. • Fot. FIVB Piotr Rodzik 02 lipca 2017 N ie udało się naszym piłkarzom na Euro 2017 w Polsce, ale siatkarze pokazali, że przed nimi wielka przyszłość. Reprezentacja Polski U-21 pokonała Kubę 3: 0 i zdobyła tytuł mistrza świata. Dla naszej kadry to 48. (!) wygrany mecz z rzędu.
Polscy siatkarze do finałowego starcia na czeskich mistrzostwach przystępowali po trudnym, pięciosetowym pojedynku z Brazylijczykami, ale oczywiście byli faworytami. Raz, że mieli za sobą 47 wygranych, dwa, że w fazie grupowej pokonali Kubańczyków 3: 0.
I rzeczywiście, podopieczni trenera Sebastiana Pawlika pokazali swoją wyższość nad rywalem. Pierwszy set tylko z początku był wyrównany, ale szybko zaczęła rosnąć przewaga biało-czerwonych, którzy ostatecznie wygrali go do dwudziestu. Fot. FIVB
Drugi set to pokaz siły. Kubańczycy ugrali w nim zaledwie dziesięć punktów – set wygrali Polacy aż 25: 10! Rozbici rywale w trzecim secie także nie mieli szans: przegrali do dziewiętnastu i całe spotkanie w trzech setach. Polska po raz trzeci została siatkarskim mistrzem świata U-21. Poprzednio udało się to w 1997 roku oraz w 2003. Kuba – Polska 0: 3 (20: 25,10: 25,19: 25) POLUB NAS NA FACEBOOKU