Start Polish — mix Piłkarski Puchar Polski: Korona Kielce – Arka Gdynia 2:1

Piłkarski Puchar Polski: Korona Kielce – Arka Gdynia 2:1

317
0
TEILEN

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w pierwszej minucie mogli objąć prowadzenie, jednak piłka po strzale głową Mateusza Szwocha poszybowała minimalnie nad poprzeczką.
Kielczanie odpowiedzieli 13 minut później, kiedy najpierw obrońcy Arki przerwali groźną akcję Bartosza Rymaniaka, a chwilę później zamieszanie w polu karnym rywala wykorzystał Gruzin Nika Kaczarawa i strzałem głową zdobył gola.
Zdobyta bramka sprawiła, że obydwie drużyny zaczęły grać bardziej ofensywnie, co wpłynęło na większe tempo meczu. Przed przerwą blisko podwyższenia wyniku po strzale z dystansu był Jakub Żubrowski, ale dobrym refleksem w tej akcji wykazał się Krzysztof Pilarz.
Na początku drugiej połowy świetną akcją popisali się gospodarze, kiedy po dryblingu Kaczarawy piłka trafiła do Michaela Gardawskiego. Pomocnik Korony znalazł się w sytuacji sam na sam z Pilarzem, jednak uderzył wprost w bramkarza Arki, marnując w ten sposób szansę na drugie trafienie.
Kielczanie wciąż dominowali, co chwilę zagrażając bramce rywali. W 69. minucie na kieleckim stadionie padł drugi gol. Najpierw arbiter jednak odgwizdał spalonego, by po chwili – korzystając z wideoweryfikacji – zaliczyć gola zdobytego przez Kaczarawę.
Goście, podrażnieni utratą bramki, ruszyli do odrabiania strat. W 80. minucie, po błędzie Radka Dejmka, na 1:2 zmniejszył je Luka Zarandia, pokonując w sytuacji sam na sam Zlatana Alomerovica.
Piłkarze Korony w ostatnich minutach próbowali podwyższyć prowadzenie i zapewnić sobie większą zaliczkę przed rewanżem w Gdyni, jednak wynik nie uległ już zmianie.
Rewanż 17 kwietnia w Gdyni.
Bramki: 1:0 Nika Kaczarawa (14-głową), 2:0 Nika Kaczarawa (70), 2:1 Luka Zarandia (80).
Żółta kartka – Arka Gdynia: Frederik Helstrup, Damian Zbozień.
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 9 678.
Korona Kielce: Zlatan Alomerovic – Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacevic, Radek Dejmek, Ken Kallaste – Łukasz Kosakiewicz (41. Jacek Kiełb), Jakub Żubrowski, Mateusz Możdżeń (70. Goran Cvijanovic), Oliver Petrak, Michael Gardawski (87. Marcin Cebula) – Nika Kaczarawa.
Arka Gdynia: Krzysztof Pilarz – Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Frederik Helstrup, Marcin Warcholak – Krzysztof Janus (58. Grzegorz Piesio), Dawid Sołdecki, Yannick Kakoko (46. Luka Zarandia), Siergiej Kriwiec, Mateusz Szwoch – Maciej Jankowski (76. Rafał Siemaszko).(PAP)
Autor: Piotr Grabski