Start Polish — mix Argentyna otarła się o totalne upokorzenie na mundialu

Argentyna otarła się o totalne upokorzenie na mundialu

262
0
TEILEN

Argentyna wygrała 2:1 z Nigerią w ostatnim meczu fazy grupowej piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Bramka, która dała Argentyńczykom awans do następnej rundy, padła kilka minut przed końcowym gwizdkiem.
Gdy w 14 min. Messi zdobył bramkę, wydawało się, że zwycięstwo Argentyny i jej awans do kolejnej rundy rozgrywek to tylko kwestia czasu. Bo i podanie Banegi, i przyjęcie Messiego, i jego strzał były najwyższej marki. Jednak w drugiej połowie Nigeria wyrównała po strzale Mosesa z rzutu karnego za faul Mascherano. Nigeryjczycy mogli jeszcze podwyższyć wynik, jednak turecki sędzia Cuneyt Cakir uznał, że ewidentne zagranie jednego z Argentyńczyków ręką w polu karnym było przypadkowe.
Mecz dobiegał końca. Argentyńczykom pętla zaciskała się już na szyjach, gdy zwycięską bramkę zdobył Rojo. Świetnie ogląda się takie mistrzostwa: wczoraj o sprawienie niespodzianek w meczach z Hiszpanią i Portugalią otarły się: Iran i Maroko. Dziś Nigeria o mało co wyeliminowałaby Messiego i spółkę. W tej samej grupie pewna awansu Chorwacja wygrała z Islandią 2:1. Grupa D: Nigeria – Argentyna 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 Lionel Messi (14), 1:1 Victor Moses (51-karny), 1:2 Marcos Rojo (86). Żółta kartka – Nigeria: Leon Balogun, John Obi Mikel. Argentyna: Javier Mascherano, Ever Banega, Lionel Messi. Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja). Widzów 64 468. Nigeria: Francis Uzoho – Leon Balogun, William Troost-Ekong, Kenneth Omeruo (90. Alex Iwobi), Brian Idowu – Victor Moses, John Obi Mikel, Wilfred Ndidi, Oghenekaro Etebo – Ahmed Musa (90+2. Simoen Nwankwo), Kelechi Iheanacho (46. Odion Ighalo). Argentyna: Franco Armani – Gabriel Mercado, Nicolas Otamendi, Marcos Rojo, Nicolas Tagliafico (80. Sergio Aguero) – Angel di Maria (72. Maximiliano Meza), Javier Mascherano, Ever Banega, Enzo Perez (61. Cristian Pavon) – Lionel Messi, Gonzalo Higuain.