Po 20 latach piłkarze Iranu odnieśli drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata. W 1998 roku we Francji pokonali Stany Zjednoczone 2:1. W piątek w Sankt Petersburgu w szczęśliwych okolicznościach wygrali z Maroko 1:0. – Sport. Piłka nożna i football – najnowsze wyniki i relacje ze stadionów
Maroko do Rosji przyjechało jako drużyna niepokonana od 18 spotkań. „Lwy Atlasu“ spotkanie rozpoczęły z olbrzymim animuszem i w pierwszym kwadransie stworzyły kilka groźnych sytuacji. Brakowało im jednak dokładności, albo skutek przynosiła rozpaczliwa obrona Irańczyków. Choć obu drużynom brakowało umiejętności, to dzięki ich zaangażowaniu i ofensywnej grze spotkanie mogło się podobać.
Podopieczni trenera Carlosa Queiroza nastawili się natomiast na grę z kontrataku. Taka taktyka mogła się sprawdzić tuż przed przerwą. Sardar Azmoun przegrał jednak pojedynek sam na sam z marokańskim bramkarzem, który po chwili odbił jeszcze piłkę po dobitce Alirezy Jahanbakhsha.
>>>Maroko – Iran 0:1. Zobacz wideo
Druga połowa była znacznie mniej interesująca. Inicjatywa wciąż należała do drużyny z Afryki, ale tylko raz poważnie zagroziła rywalom. Strzał zza pola karnego Hakima Ziyecha obronił jednak Ali Beiranvand.
Już w doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut wolny dla Iranu z boku marokańskiego pola karnego. Dośrodkowywał Ehsan Haji Safi, a głową piłkę tak niefortunnie próbował wybić Aziz Bouhaddouz, że pokonał własnego bramkarza.
Maroko: Mounir El Kajoui – Romain Saiss, Medhi Benatia, Achraf
Hakimi – Hakim Ziyech, Mbark Boussoufa, Amine Harit (82. Manuel Da
Costa), Karim El Ahmadi – Younes Belhanda, Ayoub El Kaabi (77. Aziz
Bouhaddouz), Nordin Amrabat (76. Sofyan Amrabat).
Iran: Ali Beiranvand – Morteza Pouraliganji, Roozbeh Cheshmi,
Ramin Rezaeian – Masoud Shojaei (68. Mehdi Taremi), Ehsan Hajsafi, Omid
Ebrahimi (79. Pejman Montazeri), Karim Ansarifard – Vahid Amiri, Sardar
Azmoun, Alireza Jahanbakhsh (85. Saman Ghoddos).