Start Polish — mix Wystarczyła wygrana pierwszego seta! Polscy siatkarze zapewnili sobie awans do półfinału Mistrzostw...

Wystarczyła wygrana pierwszego seta! Polscy siatkarze zapewnili sobie awans do półfinału Mistrzostw Świata!

228
0
TEILEN

Polscy siatkarze wygrali w Turynie pierwszego seta (25:14) w meczu z Włochami w 3. rundzie mistrzostw świata.
Polscy siatkarze wygrali w Turynie pierwszego seta (25:14) w meczu z Włochami w 3. rundzie mistrzostw świata i zapewnili sobie awans do półfinału. W pojedynku o finał broniący tytułu biało-czerwoni zmierzą się w sobotę z Amerykanami.
Sukces Polaków skomentowali na Twitterze prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.
Gratulacje dla naszych Siatkarzy! Są już w półfinale Mistrzostw Świata. Dziękujemy za piękny styl i trzymamy kciuki za zwycięstwo i kolejne sukcesy! Brawo!
— napisał na Twitterze prezydent.
Jest wymarzony set dla biało-czerwonych! Do zobaczenia jutro w półfinale! Trzymamy kciuki za naszych siatkarzy
— komentował z kolei szef rządu.
Mecz Polaków ze współgospodarzami czempionatu globu miał dać brakujące odpowiedzi na temat ostatniego półfinalisty i zestawienia par w sobotnich meczach.
Podopieczni trenera Vitala Heynena w czwartek pokonali w grupie J Serbów 3:0. By znaleźć się w „czwórce” mogli przegrać z Włochami nawet 0:3, o ile zdobyliby łącznie minimum 61 małych punktów. Zapisanie na swoim koncie jednej partii gwarantowało im awans z pierwszej pozycji w grupie. Zrealizowali ten cel już w pierwszej partii, triumfując 25:14.
Zawodnicy z Italii, po środowej porażce z drużyną z Bałkanów 0:3, mieli niewielkie szanse na awans do półfinału, które stracili po przegraniu pierwszego seta. Serbowie w piątek spokojnie czekali na rozwój wypadków, mając już pewne miejsce „w czwórce” mundialu.
Wcześniejsze piątkowe spotkanie w grupie I ustaliło kolejność między Brazylią i USA. Obie ekipy już w czwartek były pewne awansu. „Canarinhos” wygrali 3:0, co dało im pierwszą pozycję w tabeli. Ekipa z Ameryki Południowej tym samym w sobotę zmierzy się z Serbami o godz. 17. Na 21.15 zaplanowano mecz Polaków z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.