Choć przepisy się zmieniły, nadal warto tworzyć parki przemysłowe i budować hale dla przedsiębiorców – czytamy we wtorkowym wydaniu „Pulsu Biznesu“.
Po zmianach przepisów zwolnienia podatkowe w ramach specjalnych stref ekonomicznych (SSE) można otrzymać – przy spełnieniu odpowiednich dla danego powiatu kryteriów ilościowych i jakościowych – w każdym miejscu Polski. – Wydawałoby się, że to koniec stref w dawnym wydaniu: parków przemysłowych w podstrefach, w których znajduje się po kilka-kilkanaście fabryk. Nic bardziej mylnego – czytamy w dzienniku.
– Nadal inwestujemy w tereny i infrastrukturę. Choć Polska Strefa Inwestycji pozwala na ulokowanie projektu praktycznie wszędzie, chcemy zadbać, by powstawały parki przemysłowe, a infrastruktura była skupiona, a nie rozprzestrzeniona po całym terenie. Dlatego chętnie kupujemy i uzbrajamy tereny. Mamy zidentyfikowane 70 ha gruntów – co najmniej tyle przygotowujemy dla przedsiębiorców w tym i przyszłym roku – mówi „Pulsowi Biznesu“ Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), nadzorującej dwie z 14 SSE – mielecką i tarnobrzeską.