Start Polish — mix Liga angielska: Udany debiut Solskjaera, sensacja w Manchesterze

Liga angielska: Udany debiut Solskjaera, sensacja w Manchesterze

248
0
TEILEN

Liga angielska: Udany debiut Solskjaera, sensacja w Manchesterze – RMF24.pl – Norweski szkoleniowiec Ole Gunnar Solskjaer rozpoczął pracę na ławce trenerskiej Manchesteru United od wyjazdowego zwycięstwa nad swoim byłym klubem Cardiff City 5:1. „Czerwone
Solksjaer, który w przeszłości był piłkarzem „ManU“, zastąpił zwolnionego za słabe wyniki Portugalczyka Jose Mourinho. Wcześniej pracował już w Premier League przez pół roku, właśnie w barwach Cardiff City, którego nie uchronił jednak przed spadkiem do drugiej dywizji w sezonie 2013/14. W debiucie w roli trenera zespołu z Manchesteru cieszył się z gola swoich podopiecznych już w trzeciej minucie. Wówczas strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego prowadzenie gościom dał Marcus Rashdord. Na 2:0 podwyższył Hiszpan Ander Herrera (29.), a później trafiali jeszcze Francuz Anthony Martial (41.) i dwukrotnie Jesse Lingard (57. z karnego i 90.). W 38. minucie stratę na 1:2 zmniejszył z „jedenastki“ Hiszpan Victor Camarasa. – relacjonował później Solskjaer.