W niedzielę, w 365 miastach w Polsce i zagranicą tysiące osób pobiegło w siódmym biegu „Tropem Wilczym”, aby upamiętnić historie Żołnierzy Wyklętych. W tym roku patronami biegu są m.in. Jerzy Stawski,…
W niedzielę, w 365 miastach w Polsce i zagranicą tysiące osób pobiegło w siódmym biegu „Tropem Wilczym”, aby upamiętnić historie Żołnierzy Wyklętych. W tym roku patronami biegu są m.in. Jerzy Stawski, Barbara Otwinowska i Antoni Heda. Patronat nad wydarzeniem objął m.in. tygodnik „Sieci” i portal „wPolityce.pl”.
CZYTAJ TEŻ: Bieg „Tropem Wilczym” – to tutaj sieje się ziarno…
Na podium udekorowano zwycięzców: Igora Niewiadomskiego, Piotra Nowickiego i Kacpra Szczęsnego. W gronie kobiet najszybciej dobiegły: Julia Dymus, Monika Trojanowska oraz Marta Styczyńska.
W ramach przedsięwzięcia odbył się tradycyjny bieg na dystansie 1963 metrów (liczba stanowi odwołanie do roku, w którym zginął ostatni żołnierz wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, ponadto każdy z lokalnych partnerów uzupełnił scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje. Bieg organizowany jest także za granicą, m.in. w Wilnie, Londynie, Nowym Jorku, Chicago, Herdorf-Dermbach, a także w polskich misjach wojskowych za granicą.
Organizatorzy warszawskiego biegu „Tropem Wilczym” 2019 r. postanowili zorganizować imprezę na terenie Fortów Bema gdzie, oprócz trasy podstawowej 1963 m, zaplanowali również trasę na 5 km oraz 10 km.
Poza tym przygotowano wiele atrakcji dla uczestników biegu i jego obserwatorów m.in. pokaz VR „Historia w wirtualnej rzeczywistości”, koncert zespołu Tulia, dwa pokazy rekonstrukcji historycznych oraz rodzinną grę terenową, podczas której uczestnicy połączą siły, aby odnaleźć wilczy skarb.
Start
Polish — mix Tysiące osób oddało hołd Żołnierzom Wyklętym. W całej Polsce odbywają się biegi...