Start Polish — mix Finał piłkarskiego Pucharu Polski. Raków Częstochowa obronił tytuł

Finał piłkarskiego Pucharu Polski. Raków Częstochowa obronił tytuł

99
0
TEILEN

Finał piłkarskiego Pucharu Polski. Raków Częstochowa obronił tytuł – RMF24.pl – Raków Częstochowa zdobywcą piłkarskiego Pucharu Polski po wygranej z Lechem Poznań 3:1. Tym samym częstochowski klub obronił tytuł na Stadionie Narodowym. – RMF24.pl
W finale obecnej edycji spotkały się dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły w tabeli ekstraklasy. W dodatku mające identyczną liczbę punktów – Raków jest liderem dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich meczów. – strzelcem gola był Łotysz Vladislavs Gutkovskis. Wkrótce potem dwie szanse miał Hiszpan Ivi Lopez. Czołowy piłkarz nie tylko Rakowa, ale całej polskiej ligi najpierw groźnie uderzał głową (obronił Mickey van der Hart), a następnie minimalnie chybił z rzutu wolnego. Dopiero te sytuacje pobudziły Lecha. W 18. minucie Jakub Kamiński trafił w słupek. Lech wciąż starał się odrobić stratę, ale narażał się na kontrataki. Po jednym z nich Rakowa strzelił Mateusz Wdowiak. W przerwie trener „Kolejorza“ Maciej Skorża zareagował i wpuścił na boisko Joao Amarala, a imponujący formą w tym sezonie Portugalczyk już w 52.