Start Polish — mix Piłkarze ręczni Industrii Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Piłkarze ręczni Industrii Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

145
0
TEILEN

Piłkarze ręczni Industrii Kielce wygrali we własnej hali z duńskim Aalborg HB 33:28 (15:16) w meczu 12. kolejki Ligi Mistrzów. Dzięki temu zwycięstwu polska drużyna zapewniła sobie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.
Duński zespół przyjechał do Kielc bez słynnego Mikkela Hansena. W kadrze mistrzów Polski zabrakło kontuzjowanych Benoita Kounkouda, Haukura Thrastarsona i Pawła Paczkowskiego. Wynik czwartkowego spotkania otworzył Lukas Sandell, ale gospodarze odpowiedzieli trafieniem Arkadiusza Moryty i dwoma bramkami Dylana Nahiego (3:1 – 4. min). Mecz od początku toczył się w dość szybkim tempie.

Trener Aalborga Stefan Madsen, niezadowolony z postawy swoich zawodników, już w 12. min poprosił o pierwszy czas, kiedy jego drużyna przegrywała 6:8. Rady szkoleniowca pomogły, bo już minutę później był remis (8:8 – bramka Madsa Hoxera). Później trwała wymiana ciosów z obu stron, a wynik najczęściej oscylował wokół remisu. Przy takim też rezultacie (15:15) oba zespoły schodziły na przerwę.