Start Polish — mix Świątek w imponującym stylu otworzyła Indian Wells. Było blisko zwycięstwa do zera!...

Świątek w imponującym stylu otworzyła Indian Wells. Było blisko zwycięstwa do zera! Świątek w imponującym stylu otworzyła Indian Wells. Było blisko zwycięstwa do zera!

135
0
TEILEN

To była tenisowa formalność. Iga Świątek od mocnego uderzenia rozpoczęła turniej BNP Paribas Open w Indian Wells. Polka rozbiła amerykańską tenisistkę Claire Liu w dwóch krótkich setach 6:0, 6:1. Liderka światowych list dała próbkę swoich nieprzeciętnych umiejętności i zachwyciła formą na otwarcie w USA.
Iga Świątek od spektakularnego zwycięstwa rozpoczęła marsz po obronę tytułu na BNP Paribas Open w Indian Wells. Fot. KARIM SAHIB/AFP/East News
• None Iga Świątek jest liderką rankingu WTA nieprzerwanie od kwietnia 2022 roku
• None Polska tenisistka wygrała w tym sezonie turniej w katarskiej Dosze
Ci, którzy spóźnili się kwadrans na mecz Igi Świątek, mogli czuć się rozczarowani. Liderka rankingu WTA zaczęła bowiem od szybkiego prowadzenia 4:0 z zaliczką dwóch przełamań. Claire Liu nie wykorzystała swojego momentu w… drugim gemie, prowadząc 40:15, a jeśli takich sytuacji nie wykorzystuje się w starciu z raszyńskim ekspresem, to kończy się to źle.