"Рамштайн-11" буде видно на фронті: українські очікування, американський "витік" та російські страхи

138
0
TEILEN

Про очікування від Рамштайну 21.04.2023 та можливе збільшення військової допомоги Україні розповіли експерти Макарук, Сенченко, Каспрук та Кухалейшвілі.
Вирішити масу завдань за допомогою однієї грамотно розрахованої операції цілком реально
У п’ятницю, 21 квітня, відбудеться вже 11-те засідання Контактної групи з питань оборони України. Дуже символічно, що напередодні цієї зустрічі, що пройде на базі „Рамштайн“ у Німеччині, яка подарувала назву даному формату, до Києва вперше з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну прибув генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
„Телеграф “ обговорив з експертами очікування від „Рамштайна-11“, а також те, чи будуть там обговорювати питання „витоків“ з Пентагону, які наробили багато галасу, зокрема в ракурсі майбутнього контрнаступу ЗСУ.Маємо право просити більше, але щось залишиться у тіні
Нардеп V, VI та VII скликань, ексзаступник голови Радміну Автономної Республіки Крим, голова Всеукраїнського громадського руху „Сила права“ Андрій Сенченко звертає увагу, що якісь рішення традиційно ухвалюватимуться „під килимом“. Але деякі загальні тенденції видно.
„Витік“ секретних матеріалів з Пентагону, що відбувся, ускладнив ситуацію в багатьох країнах. Але в нас – насамперед. Коли готують якісь плани військового характеру, у тому числі контрнаступальні, це пов’язано не тільки з чимось намальованим на карті, але і з певними логістичними зусиллями. І тепер все це довелося на ходу перекроювати. А це – матеріальні втрати, втрати часу. І навіть із моральної точки зору у нас з’явилося право наполегливо попросити у партнерів значно більше“, – вважає експерт.
Водночас, продовжує Андрій Сенченко, наші заокеанські партнери навряд чи зацікавлені у такому широкому форматі обговорювати цю негарну історію.
„Швидше, вони пішли шляхом врегулювання проблем, викликаних „витоком“, шляхом двосторонніх дискусій. Це був серйозний збій у системі забезпечення національної безпеки. І визнавати це прилюдно, напевно, боляче, – зазначає експерт. – Водночас для нас таки витік, де зазначено брак боєприпасів та озброєння для ефективного наступу, відкриває можливість вимагати більше. Я сподіваюся, ситуація буде правильно використана Банковою. Крім того, є можливість ще жорсткіше ставити питання щодо авіації. На жаль, партнери тут, як і раніше, брикаються“.
Спікер Міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm, боєць ЗСУ Михайло Макарук акцентує, що приблизно 80% ухваленого на „Рамштайні“ перебуває в тіні.
„Озвучуються лише ті політичні заяви, які вигідні для піару певних політиків усередині окремих країн. Для тієї ж Німеччини, для тієї ж Франції – вигідно показати, як вони допомагають Україні. Особливо після певного пробуксування з їхнього боку в перші місяці російського вторгнення. Цей формат перетворився на свого роду піар-платформу допомоги Україні“, – наголошує Михайло Макарук.

Continue reading...