Start Polish — mix Polskie siatkarki przegrały z gospodyniami! Zaprzepaszczona szansa w drugim secie

131
0
TEILEN

Polskie siatkarki przegrały 1:3 z Serbią w meczu grupy I mistrzostw Europy U17. Wygrały pierwszego seta, w drugim miały wyraźną przewagę (12:4), później jednak do głosu doszły Serbki. To trzecia porażka reprezentantek Polski w tym turnieju. Wcześniejsze spotkania kończyły się wynikami – 2:3 z Włochami, 3:2 z Holandią, 2:3 z Chorwacją i 3:0 z Gruzją.
Podopieczne trenera Krzysztofa Janczaka otworzyły spotkanie serią skutecznych ataków z prawego skrzydła (3:0), natomiast Serbki w początkowej fazie seta popełniały sporo niewymuszonych błędów własnych (9:6). Po asie serwisowym atakującej Nataszy Ornoch, o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Nemanja Zekić (12:8). Chwila oddechu pozwoliła rywalkom na moment zminimalizować stratę do jednego punktu (13:12), jednak Polki szybko ponownie objęły kilkupunktowe prowadzenie, między innymi za sprawą skutecznego bloku na Mii Cirić (17:13). W końcówce partii Serbki zdecydowanie osłabły (22:16), dzięki czemu nasza drużyna bez większych problemów sięgnęła po zwycięstwo na otwarcie meczu (25:18).