Start Polish — mix Tour de France. Victor Lafay zwycięzcą etapu, Adam Yates liderem

Tour de France. Victor Lafay zwycięzcą etapu, Adam Yates liderem

119
0
TEILEN

Tour de France. Victor Lafay zwycięzcą etapu, Adam Yates liderem – RMF24.pl – Francuz Victor Lafay (Cofidis) po samotnym ataku na ostatnim kilometrze wygrał w hiszpańskim San Sebastian drugi etap 110. edycji kolarskiego wyścigu Tour de France. Liderem
Lafay wykorzystał moment zaskoczenia i Błyskawicznie zyskał kilkadziesiąt metrów przewagi i samotnie wpadł na metę. Ze ścigającej go czołówki najszybszy był wielki faworyt etapu Belg Wout van Aert (Jumbo-Visma), a na trzecim miejscu finiszował Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates). W ponad 20-osobowej grupie czołowej był lider wyścigu – który wspomagał Pogacara na ostatnim podjeździe dnia – przełęczy Jaizkibel, Dalsze miejsce zajął w niedzielę drugi z Polaków Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers). Po niedzielnym etapie na drugie miejsce w klasyfikacji awansował Pogacar, który dzięki bonifikacie na mecie (4 s) i za zwycięstwo na ostatniej górskiej premii (8 s) traci do Yatesa już tylko 6 sekund. Trzeci, w takim samym czasie, jest drugi z braci Yates – Simon (Jayco AlUla). Etap z Vitorii-Gasteiz do San Sebastian w hiszpańskim Kraju Basków miał Najdłużej na czele utrzymywał się Amerykanin Neilson Powless (EF Education-EasyPost), który wygrywał kolejne wspinaczki i zapewnił sobie koszulkę najlepszego górala.