Start Polish — mix FC Kopenhaga lepsza od Sparty w zwariowanym meczu! Kamil Grabara wybronił drużynie...

FC Kopenhaga lepsza od Sparty w zwariowanym meczu! Kamil Grabara wybronił drużynie awans

129
0
TEILEN

FC Kopenhaga zwyciężyła nad Spartą Praga (3:3, 4:2 w rzutach karnych) w rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów i awansowała do fazy play off, w której zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Wielką cegłę do osiągnięcia tego wyniku dołożył Kamil Grabara, który na stadionie w Pradze przez 80 minut bronił niczym w transie, raz po raz udaremniając próby gospodarzy. Do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka i karne, w których lepsi okazali się goście, a Polak wybronił jedną z prób.
Do drugiego meczu III rundy obie drużyny podchodziły z czystą kartą, ze względu na wcześniejszy bezbramkowy remis w Kopenhadze. Wydawało się, że atut grania na własnym stadionie będzie przemawiał za Spartą, jednak to Duńczycy otworzyli wynik i to już w… 1. minucie, gdy po przeprowadzeniu szybkiej akcji pod bramkę Sparty, piłkę skierował do niej Jordan Larsson.

Później na pierwszy plan wysunął się Grabara i śmiało można powiedzieć, że przynajmniej jeżeli chodzi o 80 minut tego spotkania, to takich popisów w wykonaniu polskiego bramkarza nie widziano od dawna, choć jak wiemy: „Polska bramkarzami stoi“ i o kunszcie naszych golkiperów możemy się przekonywać dość regularnie.

Polak najpierw fenomenalnie obronił uderzenie kapitana Sparty Ladislava Krejciego, później powstrzymał atak wieloletniego skrzydłowego Lechii Gdańsk (2015-2020) Lukasa Haraslina, a następnie udaremniał jeszcze próby m.