Чи можлива видача українських ухилянтів? Погляд з Німеччини

191
0
TEILEN

Чи можлива екстрадиція під час війни ухилянтів від служби в армії, які порушуючи українські закони, виїхали та знайшли прихисток у Німеччині? Як і на яких підставах може здійснюватися процедура видачі?
Дискусія про залучення до служби в армії українських чоловіків, що живуть за кордоном, набула нового розвитку. Міністр оборони України Рустем Умєров в інтерв’ю німецьким ЗМІ заявив, що його відомство прагне мобілізації чоловіків віком до 25 до 60 років, що живуть поза межами України. За його словами, в разі саботажу „запрошення“ будуть застосовані санкції. „Ми все ще обговорюємо, що станеться, якщо вони не прийдуть добровільно“, – зазначив міністр. 
У вересні провладні політики в Україні вже порушували питання про те, як повернути та притягнути до відповідальності чоловіків, які втекли за кордон від війни Росії, ухилившись таким чином від мобілізації.
Тоді DW з’ясовувала, чи можлива видача під час війни ухилянтів від служби в армії, які знайшли прихисток у Німеччині, якщо в Україні справді перейдуть до порушення справ відповідних справ, оголошення про підозру і подання екстрадиційних запитів.Екстрадиція лише за ухилення від служби в армії не передбачена
Процедура екстрадиції між Німеччиною та Україною здійснюється на підставі Європейської конвенції про видачу правопорушників. Передумовою для екстрадиції, відповідно до 2-ї статті конвенції є те, що в обох країнах відповідне діяння тягне за собою кримінальну відповідальність. Однак є важливий виняток. Згідно з 4-ю статтею конвенції, видача за правопорушення, які передбачені військовим правом, виключена. „Тут насамперед маються на увазі злочини, які полягають винятково у порушенні військових обов’язків“, – пояснила у відповідь на запит DW представниця німецького міністерства юстиції. Правопорушення відповідно до 15-18 параграфів німецького закону (Wehrstrafgesetz), де визначається покарання, зокрема, за дезертирство та ухилення від військової служби, не можуть бути підставою для видачі. Натомість, якщо за злочин також загрожує покарання згідно з нормами кримінального права, наприклад, коли йдеться про давання хабарів, щоб не бути мобілізованим, тоді виняток на це не поширюється, уточнила представниця міністерства юстиції.

Continue reading...