Start Polish — mix Zwycięstwo! Życiowy wynik Huberta Hurkacza w Australian Open

Zwycięstwo! Życiowy wynik Huberta Hurkacza w Australian Open

115
0
TEILEN

Życiowy wynik Huberta Hurkacza w Australian Open! W czwartej rundzie turnieju polski tenisista pokonał w trzech setach Francuza Arthura Cazaux i po raz pierwszy w karierze awansował w Melbourne do ćwierćfinału. Tam zmierzy się z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem.
Mecz dziewiątego w rankingu ATP Hurkacza z dopiero 122. w tym zestawieniu Cazaux zapowiadał się jako zdecydowanie bardziej wyrównany, niż wskazywałaby na to światowa lista. 21-letni tenisista z Montpellier w swoich poprzednich meczach w Melbourne spisywał się świetnie. W drugiej rundzie sensacyjnie pokonał turniejową „ósemkę“, Duńczyka Holgera Rune (7:6, 6:4, 4:6, 6:3), a w trzeciej rozbił rozstawionego z numerem 28. Holendra Tallona Griekspoora 6:3, 6:3, 6:1.

Na korcie John Cain Arena zanosiło się na długie, wyrównane starcie z niewielką liczbą przełamań – przed 4. rundą zarówno Polak, jak i Francuz, byli w ścisłej czołówce najlepiej serwujących graczy turnieju. Cazaux, choć niewysoki jak na tenisistę (183 centymetry), w tym elemencie radził sobie równie dobrze, a w niektórych aspektach nawet lepiej, niż blisko dwumetrowy Hurkacz. Był liderem pod względem procentu punktów wygranych po swoim pierwszym serwisie – minimalnie przed Polakiem (84 procent do 83), a na liście najszybciej podających zajmował 7. miejsce (223 km/h, Hurkacz był trzeci – 226 km/h).

W pierwszym secie przełamania były dwa. Najpierw to Cazaux wygrał gema serwisowego Hurkacza, i to do zera, dzięki czemu objął prowadzenie 3:0.