Start Polish — mix PILNE: Siatkarze w finale igrzysk olimpijskichEl. ME 2024 – Czechy – Polska...

PILNE: Siatkarze w finale igrzysk olimpijskichEl. ME 2024 – Czechy – Polska 3:1Novak Djoković: Najpierw jestem chrześcijaninem, potem sportowcemCzym jest safeguarding?

95
0
TEILEN

Polscy siatkarze pokonali 32 drużynę USA w dzisiejszym meczu rozegranym we Francji
Swoją wygraną Polacy zapewnili sobie już medal olimpijski, na który czekaliśmy prawie 50 lat.

To był jedyny spośród wcześniejszych 10 występów olimpijskich, który zakończyli na podium. Teraz zapewnili sobie co najmniej srebro.
Blisko medalu byli jeszcze w 1980 roku, kiedy w Moskwie zajęli czwarte miejsce.
Zwycięzcy zmierzą się w sobotnim finale z wygranym w dzisiejszym starciu Włochów z Francuzami.

Biało-czerwoni po 48 latach znów zagrają o złoty medal olimpijski. Po raz ostatni w finale igrzysk zagrali w 1976 roku w Montrealu – wówczas reprezentacja prowadzona przez Huberta Wagnera pokonała Związek Radziecki 3:2.
Zespół Nikoli Grbica wspierała spora grupa polskich kibiców, na trybunach pojawiła się kobieca reprezentacja, która we wtorek zakończyła swój udział w igrzyskach po porażce z Amerykankami 0:3.
Biało-czerwoni rozpoczęli mecz bez Mateusza Bieńka, który z powodu urazu stopy nie wystąpi już w turnieju. W wyjściowej szóstce w jego miejsce pojawił się Norbert Huber. Środkowy Jastrzębskiego bardzo dobrze zastąpił kontuzjowanego kolegę, w pierwszym secie zdobył pięć punktów.
Kłopoty ze skończeniem akcji miał Bartosz Kurek, ale nie zawodził Wilfredo Leon, który kończył niemal wszystkie piłki.