Миротворці ООН на фронті, солдати ЄС на кордоні: що не так з новим мирним планом для України

149
0
TEILEN

Що відомо про план введення миротворців ООН в Україну, який пропонує Італія. Які були миротворчі місії ООН в історії і в яких країнах успішні. Хто такі блакитні шоломи – Геополітика
Існує начебто новий мирний план, який передбачає введення миротворців ООН в Україну для розділення Сил оборони та російських окупантів.
Україна скептично ставиться до плану, вважаючи, що ООН не може забезпечити ефективний захист від агресії Росії.
Миротворчі операції ООН мають обмежений успіх, зокрема, через слабку озброєність і недостатню ефективність у конфліктах.
Ідея введення миротворців може бути авантюрною, оскільки Росія, як ядерна держава, не бажає зупиняти агресію.
У світі триває обговорення можливих сценаріїв мирного врегулювання війни в Україні. Видиму частину дипломатичного айсбергу ми бачимо на переговорах у Саудівській Аравії та в офіційних заявах лідерів України, США та Росії.
Водночас існує значний пласт непублічних зусиль, відгомін яких проявляється через інсайди в ЗМІ. Одним із таких днями поділилася провідна італійська газета La Repubblica, яка поінформувала, що одним із варіантів є відправлення до України миротворців під егідою ООН.
24 Канал розповідає про цей формат та пояснює, які ризики він несе та які має плюси.Що передбачає „новий“ план з миротворцями в Україні
22 березня 2025 року журналісти видання La Repubblica у матеріалі під назвою „Як виглядатиме план майбутнього миру в Україні: блакитні шоломи на фронті та солдати ЄС на кордоні“ розповіли про новий мирний план, який передбачає появу військ союзників України на територіях, які вона контролює. А також введення миротворчої місії під егідою в ООН, яка б мала розділити Сили оборони та російських окупантів.
Цю новину більд-редактор поважного видання проілюстрував фотографією дуже здивованого президента України, зловивши емоцію, яка, можливо, перед цим востаннє була на обличчі Володимира Зеленського ще, коли він озвучував ведмедя Паддінгтона. У того вигаданого персонажа дійсно було чимало приводів для здивування. Нині не менше їх і в українців, які почули деталі плану про миротворців.
У разі досягнення Києвом та Москвою домовленостей про припинення вогню, до України можуть бути направлені відразу дві окремих місії – миротворці ООН та миротворці від „Коаліції охочих“, тобто союзників України, які будуть згодні взяти участь у місії.
До складу контингенту „Коаліції охочих“ увійдуть військові з Великої Британії, Франції, Німеччини, Канади та Італії.
Військовослужбовці „Коаліції охочих“ контролюватимуть кордони між Україною та Європейським Союзом.
Миротворчий контингент ООН складатиметься з військовослужбовців з „нейтральних країн“, як-от Індія, Бразилія, Індонезія та Саудівська Аравія.
Миротворчий контингент ООН буде розміщений на російсько-українському кордоні (під цим вочевидь розуміється чинна лінія фронту – 24 Канал).
План передбачає матеріально-технічну допомогу від США в обмін на підписання Києвом та Вашингтоном угоди щодо корисних копалин (так звана „Мінеральна угода“ – 24 канал).
Зазначимо, що La Repubblica не уточнює авторство плану, проте вочевидь це хтось із Європи. Логічно припустити, що італійському виданню значно простіше отримати інформацію від італійських дипломатів.

Також нам відома позиція Франції та Великої Британії, яка передбачає відправлення військ „Коаліції охочих“ не на кордон України з Польщею чи Угорщиною, а вглиб України, хоч і не на лінію зіткнення (передбачається, що ці війська союзників розмістяться в тилових містах і на стратегічних об’єктах).
Отже, можна припустити, що маємо справу з пропозицією Італії (іншим „підозрюваним“ був Китай, але Пекін це офіційно заперечив). Схоже, саме Рим намагається проштовхнути таку ідею на численних зустрічах, які збирали Макрон, Стармер та інші європейські лідери.
Також план з місією ООН може бути продуктом компромісу учасників „Коаліції охочих“ та поступками Макрона і Стармера тій самій Італії чи Іспанії. Про такий варіант писало видання The Telegraph. Метою могло б бути ширше залучення країн та спроба виштовхати їх із „зони комфорту“.
Цей план очевидно вже враховує позицію Росії та йде окупантам на зустріч, адже потенційна поява військ „Коаліції охочих“ була заявлена Росією як її „червона лінія“. Нині ж миротворці ООН на лінії зіткнення виглядають як спроба компромісу з Путіним, точніше – варіант, щоб його задобрити. Також цей варіант фактично суперечить позиції Великої Британії, яка полягає в тому, що Путін не може мати право вето в питанні потенційного розгортання іноземних військ в Україні.
Це план, що лежить на столі, приступімо до нього, чому ми чекаємо? Чого ми точно не можемо зробити, так це дати Путіну право вето на архітектуру безпеки, яка регулюватиме цей світ,
– міністр закордонних справ Сполученого Королівства Девід Леммі під час виступу на пресконференції в Лондоні 20 березня чітко вказує Росії на її місце.
Пропозиція Лондона, нагадаємо, полягає у відправленні до України до 10 тисяч вояків і „закриття неба“ силами авіації європейських членів НАТО, про яке українці мріють вже три роки. Утім, попри заяви про „план на столі“, повірити, що він незабаром може стати реальним, досі важко.Що відбувається з позицією Італії та як реагує Зеленський
Варто зазначити, що Італія нині публічно поводиться, немов кішка, яка гуляє сама по собі. Прем’єрка Мелоні, починаючи з січня 2025 року та із вступом на посаду президента США Дональда Трампа, старанно руйнує європейську одностайність у важливих питаннях. Зокрема, в тарифній війні з США, збільшенням допомоги Україні та плану Макрона – Стармера щодо миротворців. Ніби згадавши, що прийшла до влади як представниця політичної сили, яка є синонімом популізму, пані Мелоні почала продукувати відверто „космічні“ пропозиції.

Continue reading...