Угода про надра із США: Україні радять тягнути час

142
0
TEILEN

Новий проєкт угоди про надра, який США передали Києву викликали в Україні критику як з боку політиків, так і експертів. Чи варто Зеленському підписувати угоду під тиском Трампа?
США передали Україні свій варіант угоди про рідкоземельні мінерали, метали та ресурси, яку ще називають „угодою зі США про створення Фонду економічного відновлення“.Україна формує свою позицію на пропозиції США
Допоки текст цієї угоди не оприлюднений офіційно, але в Україні вже бурхливо обговорюють. Це було основне запитання народних депутатів до першої віцепрем’єр-міністерки – міністерки економіки Юлії Свириденко під час під час години запитань до уряду у Верховній Раді.
„Ми справді отримали текст угоди, ми її зараз опрацьовуємо. Це робоча версія, яка по суті відображає позицію американських юридичних радників. Ми формуємо свою позицію“, – сказала Свириденко депутатам Верховної Ради під час години запитань до уряду.
Віцепрем’єр-міністерка запевнила, що уряд України працює над тим, аби угода відображала всі українські інтереси та була в дусі стратегічного партнерства зі США. „Ми формуємо свою позицію. Коли буде необхідно, ми вийдемо на консультацію до Верховної Ради. У цю мить публічні дискусії щодо тексту угоди лише завдадуть шкоди перемовинам“, – зазначила Свириденко на своїй сторінці у Facebook. Трам погрожує Зеленському „великими проблемами“
Поки українська влада формує свою позицію, президент США Дональд Трамп, судячи з усього, вирішив посилити тиск на президента України. „Він (президент України Володимир Зеленський. – Ред.) намагається відмовитися від угоди щодо рідкоземельних елементів, і якщо він це зробить, у нього будуть проблеми, великі, великі проблеми. Він хоче бути членом НАТО, але він ніколи не буде членом НАТО. Він це розуміє“, – заявив Трамп у понеділок, 31 березня, під час спілкування з журналістами.
Такій заяві президента США передувала заява Зеленського про те, що Україна не підпише угоду про доступ США до українських корисних копалин, якщо вона буде загрожувати вступу країни до Європейського Союзу. Президент України також наголосив, що не сприйме варіант, що попередня американська допомога Києву буде прописана в угоді в якості боргу. Financial Times: Знову без жодних гарантій безпеки
США наполягають на новій жорсткішій угоді щодо контролю над критично важливими корисними копалинами та енергетичними активами України, не пропонуючи Києву натомість знову жодних гарантій безпеки, звертає увагу газета Financial Times. За даними видання, запропоновані умови виходять за рамки тих, що були погоджені сторонами у лютому: пропонується, що угода стосуватиметься всіх мінеральних ресурсів, у тому числі нафти та газу, на всій території України.

Continue reading...