Start Polish — mix Spóźniona pogoń za Amerykanką. Iga Świątek poza turniejem w Cincinnati

Spóźniona pogoń za Amerykanką. Iga Świątek poza turniejem w Cincinnati

134
0
TEILEN

W czwartek Iga Świątek doznała porażki w turnieju WTA 1000 w Cincinnati. W drugim secie meczu z Madison Keys Polce groził wynik 0:6. Liderka rankingu poderwała się do walki, ale była to spóźniona pogoń.
Pierwszą i jedyną szansę na przełamanie w I secie Świątek miała w czwartym gemie. Keys obroniła się kapitalnym krosem forhendowym. Długich wymian zbyt wiele nie było. Amerykanka serwisem i forhendem dążyła do jak najszybszego rozstrzygania swoich gemów. Szukała też szybkich i głębokich returnów. Wywierała coraz większą presję na Świątek.Przy 3:3 liderka rankingu oddała podanie wyrzucając bekhend. Keys grała agresywnie i skutecznie, dobrze zmieniała kierunki. Świątek atakowała z nieprzygotowanych pozycji i popełniała coraz więcej błędów. Często była spóźniona do precyzyjnych zagrań przeciwniczki i siła rażenia Polki była mocno ograniczona. Set dobiegł końca w dziewiątym gemie, gdy wyrzuciła forhend.W II partii Świątek oddała podanie już w drugim gemie.