Start Ukraine Украина — на русском 29 січня 2023 року: яке сьогодні свято, що не можна робити, іменини...

29 січня 2023 року: яке сьогодні свято, що не можна робити, іменини та прикмети

137
0
TEILEN

Який день 29 січня 2023 року, яке сьогодні свято та іменини ☝️ Що не можна робити, прикмети, традиції церковних свят ✅ ВЕСТИ
29 січня – 29 день 2023 року, до кінця якого залишається ще 336 днів. Сьогодні в Україні шанують пам’ять героїв Крут. У світі відзначається День мобілізації проти загрози ядерної війни. У рятувальників також було свято на цю дату. А в православ’ї це Петро-напівкорм.
Ми розповімо про найважливіші події в історії, що відбулися цього дня, і де сьогодні професійне та державне свято. Яке сьогодні свято за православним, церковним календарем, які обряди та прикмети припадають безпосередньо на 29 січня, хто зі знаменитостей святкує день народження і що сталося цього дня, читайте тут.
Зміст:
День пам’яті героїв Крут
У 1918 році цього дня відбувся бій чотиритисячної більшовицької армії Михайла Муравйова проти загону з київських студентів та бійців вільного козацтва, який налічував менше 400 воїнів.
Бойові дії розпочалися ще в середині грудня 1917 року, а після Четвертого універсалу Центральної Ради (і фактичного проголошення незалежності УНР) 22 січня 1918 року Україна та більшовицька Росія де-факто опинилися у стані війни. УНР сподівалася на федеративні відносини з Росією – тобто хотіла набути самостійності у прийнятті рішень. Більшовики були проти. Результатом став ультиматум Центральній Раді, виконання якого по суті означало б дозвіл на втручання у внутрішні справи. Але навіть не дочекавшись відповіді, більшовики вирішили почати лити кров.
Бій під Крутами тривав п’ять годин. Українці відбили кілька атак більшовиків. Однак на допомогу почали прибувати інші загони Муравйова (зокрема, 1-й Петроградський загін), а з боку чернігівської колії підійшов радянський бронепоїзд, який розпочав обстріл захисників із тилу. Українське командування студентам наказало поступово відходити до поїзда, який стояв на іншому боці станції Крути у напрямку Києва. Більшості вдалося відступити на поїзді, який чекав на них. Однак у полон було захоплено близько 30 юнаків.
Червоний командир Єгор Попов, розлючений значними втратами з боку радянських військ (близько 300 осіб), наказав ліквідувати полонених. З полонених студентів спочатку знущалися, а потім розстріляли. Учень 7 класу Григорій Піпський перед розстрілом почав співати „Ще не вмерла…“, і решта студентів підхопила спів.
День працівника пожежної охорони
Сьогодні в українському калентарі цю дату ніяк не відзначено. Але раніше 29 січня в Україні раніше відзначали День працівника пожежної охорони. Цю дату встановив тодішній президент Леонід Кучма, однак у 2004 році інший глава держави об’єднав День пожежника та День рятувальника на одне свято, яке офіційно відзначають 17 вересня.
Незважаючи на те, що 29 січня втратило статус офіційного свята, пожежники продовжують його відзначати саме сьогодні. А як правильно привітати рятівника.

Continue reading...