Рік великої війни. Історії лідерів ринку про найважчі моменти для бізнесу за 12 місяців протистояння з РФ

190
0
TEILEN

Рівно рік тому, 24 лютого о четвертій ранку, Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. За.
Рівно рік тому, 24 лютого о четвертій ранку, Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. За ці 12 місяців війна завдала чимало непоправних втрат. Проте, агресору не вдалося головного – зламати українців. Країна гідно тримає бойовий дух, у тому числі на економічному фронті.
Сьогодні українські бізнеси з оптимізмом дивляться у майбутнє та упевнені, що війна стане фактором швидкого зростання та розвитку України після перемоги. Як великі бізнеси зустріли війну, пристосувались до постійних обстрілів та блекаутів, і які очікування від майбутнього, – історії лідерів ринку в спецпроекті РБК-Україна.
Перший виклик, з яким стикнулась компанія з перших днів війни, – швидке налаштування процесів, перехід на військові рейки. На жаль, ДТЕК вже має подібний досвід, отриманий у 2014–2015 рр. у Донецькій та Луганській областях. Тому ми знали, які перші кроки потрібно робити.
Ми максимально оперативно організували централізацію управлінської вертикалі, яку відпрацювали ще на початку лютого враховуючи можливі сценарії розвитку подій. Був створений штаб на рівні корпоративного центру та штаби на рівні компаній. Вже через рік, сьогодні, можна впевнено стверджувати, що всі управлінські рішення були вірними та допомогли ефективно організувати функціонування бізнесу.
Другим викликом для нас стала – безпека персоналу.
Люди – наш головний пріоритет, тому з першого дня повномасштабного вторгнення ми мобілізували всі необхідні ресурси для забезпечення екстреної евакуації співробітників та їх сімей з зон бойових дій. Налагодила координацію між співробітниками задля організації їх виїзду, забезпечили евакуйованим всю необхідну підтримку: транспортну, медичну, консультаційну. Тим, хто потребував – організували розміщення на спеціально облаштованих базах, які компанія підготувала для прийому людей. Постійно протягом року ДТЕК продовжував вивозити співробітників з найбільш небезпечних зон.
Третій виклик – руйнування та відновлення енергетичних об’єктів.
Жодна енергосистема жодної країни цивілізованого світу не переживала таку ситуацію, яку зараз переживає українська енергетика. Атаки на підстанції, обриви ліній електропередачі, знеструмлення окупованої Київщини весною, постійні обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури.
Загалом ворог випустив по енергосистемі 700 ракет і дронів. Від обстрілів постраждали майже два десятки блоків теплових електростанцій, а загалом близько 50% об’єктів енергосистеми лишаються пошкодженими. Це виклик, з яким нам прийдеться працювати ще багато років. На нас чекає відновлення в рамках 2023 року, щоб хоч якось підготуватися до наступного опалювального сезону та забезпечити стабільне енергопостачання для українців. Проте фундаментальне відновлення енергетичної інфраструктури країни займе роки. Побудова нової енергетики – має стати національною ідеєю і символом післявоєнного часу.
Група ДТЕК від початку повномасштабного вторгнення росії спрямувала на підтримку Збройних сил України та гуманітарні цілі 800 млн гривень. Компанія постійно закуповує оснащення для українських військових: бронежилети, квадрокоптери, портативні рації, автотранспорт. Ми регулярно передаємо теплий одяг, медикаменти та продуктові набори. Вся допомога захисникам України надається в межах мілітарної ініціативи „Сталевий фронт Ріната Ахметова“.
За 2022 рік ми передали військовим майже 200 автомобілів з власного автопарку, а також продовжуємо на регулярній основі закупівлю та передачу пікапів. ДТЕК тісно співпрацює з органами влади, забезпечуючи приладами освітлення, генераторами, системами очистки води. Разом з Фондом Ріната Ахметова організовується передача допомоги у регіони.
Такоже у 2022 році ми надали безкоштовну електроенергію військовим, лікарням та об’єктам критичної інфраструктури у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях. Загалом понад 100 закладів критичної інфраструктури отримали безкоштовну електроенергію на майже 350 млн гривень.
Сьогодні вже можна сказати, що енергетика України витримали удар. Ми вистояли. На річницю великої війни майже 100% споживачів мають безперебійне електропостачання, що є великим досягненням, яке далося дуже високою ціною. Але війна за майбутнє нашої енергетики та нашої країни ще триває.
За словами директора з розвитку бізнесу клієнтів МХП, вранці 24 лютого 2022 року команда топ-менеджменту і СЕО компанії зібралися в центральному офісі аби визначити пріоритети й роль підприємства під час війни. Ними були: підтримка продовольчої безпеки в Україні – забезпечені населення доступними та якісними продуктами харчування, підтримка працівників та тих, хто цього потребує найбільше.
Перш за все, в МХП сфокусувалися на „точках опори“ для працівників. Топ-менеджери працювали пліч-о-пліч зі співробітниками на виробничих підприємствах. А ті з них, хто мав відповідне водійське посвідчення, навіть сідали за кермо вантажівок, коли не вистачало водіїв.
Водночас для працівників у небезпечних регіонах була організована можливість евакуації у безпечніші міста. Всі мобілізовані працівники продовжили отримувати заробітну плату, сума якої за рік повномасштабної війни склала понад півмільярда гривень. Також були впроваджені виплати родинам працівників, які постраждали або втратили працездатність внаслідок бойових дій – деякі діють з горизонтом у 10 років.
Все це надало командам МХП необхідну впевненість для подальшої роботи. У такий спосіб компанія забезпечила безперебійність виробництва і забезпечення населення продуктами. За час великої війни мільйони українців безкоштовно отримали загалом понад 13 тисяч тон м’яса на загальну суму 0,97 млрд грн.
Діяльність МХП, як великого бізнесу, робила також свій внесок у підтримку економіки України та розвиток місцевих громад.
Компанія виконала всі зобов’язання перед державними та місцевими бюджетами, сплативши 4,6 млрд грн податків та зборів. Не припинилася і цільова підтримка громад, інвестиції в їхній розвиток.
Також торік тільки на соціальні ініціативи через благодійні фонди, зокрема фонд „МХП-Громаді“, було спрямовано понад 132 млн грн. Наприклад, у 2022 році компанія підтримала ініціативу з облаштування укриттів у школах, дитсадках та медустановах на суму 6,6 млн грн, виділила 8 млн грн у рамках конкурсу „Час діяти, Україно!“, а також надала 6,3 млн грн грантової підтримки за програмами Глобального договору ООН SEED та „Роби своє“, тим самим підтримавши український малий та середній бізнес та економіку країни.
Важливим напрямом роботи на 2023 рік залишається трансформація МХП в кулінарну компанію. Ми працюватимемо з новими категоріями продукції у форматах ready-to-cook (готові до приготування), pre-cooked (напівготові продукти) і ready-to-eat (готові до споживання), формуватимемо стратегічні партнерства з гравцями food-індустрії України.
„Продовжується розвиток наших мереж – магазини „М’ясомаркет“, „Наша Ряба“, „Їжа свіжа“ та точки безпечного ститфуду Döner Маркет. Так само розвиватиметься й Кулінарний центр МХП, завдання якого – стати справжнім осередком кулінарної експертизи країни. Вся ця робота великої команди МХП спрямована на те, щоб у людей у будь-якій ситуації, без світла чи при тотальній зайнятості, була під рукою якісна та смачна їжа“, – розповів в коментарі РБК-Україна Дмитро Морозов.
Попри повномасштабне військове вторгнення компанія ні на день не припиняла роботу і продовжувала працювати в усіх регіонах, де це було можливо. Таким чином ми могли забезпечувати українців всіма необхідними товарами, а також підтримувати українську економіку, сплачуючи податки та заробітні плати працівникам.
З перших днів війни ми працюємо над допомогою країні. Компанія створила три гуманітарних хаби в різних регіонах України, які забезпечували прийом та відправлення гуманітарних вантажів, а також допомагали переселенцям із Маріуполя, Бердянська, Мелітополя та інших населених пунктів.

Continue reading...