Start Polish — mix 0: 11. Katastrofa polskiego hokeja

0: 11. Katastrofa polskiego hokeja

307
0
TEILEN

Polska przegrała w Kijowie z Austrią 0: 11 w swoim ostatnim występie w mistrzostwach świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie. Biało-Czerwoni zajęli czwarte mie…
Przed ostatnią kolejką spotkań Polacy mieli nawet teoretyczne szanse na awans. Musieli pokonać Austriaków i liczyć na porażkę Kazachstanu lub Korei Południowej. Biało-Czerwoni nie zdołali jednak wykonać swojego zadania, a piątkowa klęska jest największą od 1989 roku, kiedy w mistrzostwach świata w Sztokholmie przegrali z Czechosłowacją 0: 15. Wynik już w drugiej minucie otworzył Martin Ulmer, a w pierwszej tercji na listę strzelców wpisali się jeszcze Brian Lebler i Fabio Hofer. W przerwie trener Jacek Pachta zdecydował się na zmianę bramkarza. Przemysława Odrobnego zastąpił Rafał Radziszewski. Polacy drugą część zaczęli dobrze, atakowali, ale po jej ośmiu minutach Austriacy znów przejęli inicjatywę i zdobyli kolejne cztery bramki. Dwie były dziełem Konstantina Komarka, a po jednej dołożyli Thomas Raffl oraz Lukas Haudum.
Watch Lebler\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\’s first goal en route to @HockeyAustria \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\’s 11-0 win v Poland to earn promotion! Full highlights & more: https: //t.co/evPjBnf4l0 pic.twitter.com/Dim1VmGDDc
— IIHF (@IIHFHockey) 28 kwietnia 2017
0: 3,0: 4 i 0: 4 W ostatniej tercji rywale przypieczętowali awans do elity, kontynuując festiwal strzelecki. Hat-tricka skompletował Ulmer, z drugiego gola cieszył się Haudum, a Radziszewskiego pokonał też Steven Strong.
Wcześniej reprezentacja Polski w Kijowie przegrała z Koreą 2: 4 i Kazachstanem po dogrywce 0: 1, a pokonać zdołała Ukrainę 2: 1 i Węgry 2: 0. Do elity oprócz Austrii prawdopodobnie awansuje też Korea, która w wieczornym meczu musi pokonać zdegradowaną już Ukrainę. Jeśli jednak Azjaci zawiodą, to w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym roku zagra Kazachstan. Polska – Austria 0: 11 (0: 3,0: 4,0: 4) Bramki: Martin Ulmer (2) , Brian Lebler (8,51,56) , Fabio Hofer (11) , Thomas Raffl (29) , Lukas Haudum (30,49) , Konstantin Komarek (36,40) , Steven Strong (47)