Prezydent Andrzej Duda podpisał w sobotę nowelę tzw. ustawy modernizacyjnej, która przewiduje dostosowanie programu modernizacji służb mundurowych do wzrastającej liczby etatów w tych służbach.
Zmiany w ustawie o ustanowieniu “Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020” wynikają z konieczności dostosowania programu do większej liczby etatów w poszczególnych służbach.
Jak wskazywano w uzasadnieniu do projektu noweli, w obowiązującej ustawie pieniądze na wzrost uposażeń funkcjonariuszy zostały ustalone na podstawie liczby etatów funkcjonariuszy w 2016 r.