Home Polish — mix Prof. Modzelewski obnaża kombinacje podatkowe ekipy Tuska! "Już w 2008 r. zaczęły...

Prof. Modzelewski obnaża kombinacje podatkowe ekipy Tuska! "Już w 2008 r. zaczęły się dziać rzeczy dziwne"

267
0
SHARE

Świadek ujawnił, że już w pierwszym roku urzędowania ekipy Donalda Tuska zlikwidowano tzw. dodatkowe zobowiązanie podatkowe.
Już pierwsze przesłuchanie przed komisją śledczą ds. VAT obnaża kombinacje podatkowych cwaniaków, którzy bez przeszkód zmieniali prawo tak, by oszuści pozostawali bezkarni. Prof. Witold Modzelewski ujawnił, że już w pierwszym roku urzędowania ekipy Donalda Tuska zlikwidowano tzw. dodatkowe zobowiązanie podatkowe, które nakładało na podatników sankcje w związku z zaniżaniem deklaracji lub zawyżaniem zwrotów VAT. gdy rok później TSUE uznał, że deklaracja jest zgodna z prawem unijnym, to rząd PO i PSL nie wrócił jednak do poprzednich rozwiązań. Politycy PO mieli wtedy w nosie orzeczenia TSUE. Do poprzednich rozwiązań, chroniących budżet państwa, wrócił dopiero rząd PiS w 2017 roku!
CZYTAJ RÓWNIEŻ: To było do przewidzenia! PO już na wstępie chciała zdyskredytować świadka! Witold Modzelewski nie podoba się posłowi Konwińskiemu
W przestrzeni publicznej w ogóle nie było debaty o słabości podatków w wersji wspólnotowej. Ta narracja wynikała albo z niewiedzy, albo w złej wierze, ale przeczono problemowi. Problem był nieistniejący, twierdzono, że nic się nie dzieje, że nie ma potrzeby niczego naprawiać. Gdy zwracałem uwagę, to odpowiedzi były,takie, że przecież nie w pełni wdrożyliśmy jeszcze rozwiązania unijne, ale je wprowadzimy, to będzie w porządku.
– stwierdził prof. Witold Modzelewski.
Ekspert ujawnił też podejrzany fakt, czyli likwidację w 2008 roku tzw. podwójnej deklaracji podatkowej. Co ciekaw powoływano się wtedy na prawo unijne.
Zrobiono coś niemądrego w 2008, zlikwidowano dodatkowe zobowiązanie podatkowe. Polegało ono na tym, że podatnik, który zaniży zobowiązanie podatkowe, popełnia delikt podatkowy. Ten delikt z Wprowadzono dodatkowe zobowiązanie podatkowe: jeżeli zaniżyłeś, to organ orzekał o zapłacie. 30 proc. owego zaniżenia lub zawyżenia zwrotu.
– zeznawał prof. Modzelewski.
Zaczęły się dziać rzeczy dziwne. Przepis uchylono. To stan zagubienia umysłowego, wtedy zaczęto opowiadać, że to był przepis sprzeczny z prawem wspólnotowym, chodzi o tę sankcję 30 proc. Posłów przekonywano, że to trzeba znieść, a kary to powinny być w tylko w postępowaniu karno-skarbowym lub karnym.
– mówił świadek.
Okazuje się, że przepis o sankcji był jednak zgodny z prawem unijnym, o czym rozstrzygnął Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej już rok po wprowadzeniu zmian. Czy rząd Donalda Tuska wrócił do starego przepisu? Czy zwrócił uwagę na orzeczenie TSUE? Nie!
12 stycznia 2009 roku, TSUE, rozpatrując ten problem, orzekł, że nie jest to sprzeczne z prawem wspólnotowym. Ciekawe dlaczego rząd nie wycofał się z tego błędu, który popełniono rok wcześniej? Zrobiono to dopiero w 2017 roku!
– stwierdził Modzelewski.

Continue reading...