Home Polish — mix Młodzież Wszechpolska chce informacji od kuratoriów, gdzie będzie akcja "Tęczowy piątek"

Młodzież Wszechpolska chce informacji od kuratoriów, gdzie będzie akcja "Tęczowy piątek"

232
0
SHARE

Młodzież Wszechpolska chce informacji od kuratoriów oświaty o szkołach, w których w piątek odbędzie się akcja Kampanii Przeciw Homofobii tzw. « Tęczowy Piątek »; zachęca też rodziców, by sprzeciwiali się tej akcji.
Działacze Młodzieży Wszechpolskiej poinformowali o tym w czwartek na konferencji prasowej w Białymstoku.
Prezes koła MW w Białymstoku Marcin Kulesza mówił, że podobne konferencje odbywają się w czwartek we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce.
26 października Kampania Przeciw Homofobii – ogólnopolska organizacja pozarządowa działająca na rzecz osób homo-, biseksualnych i transpłciowych (LGBT) organizuje w 211 szkołach w Polsce akcję « Tęczowy piątek ». Organizatorzy tłumaczą na stronie internetowej, że jest ona po to, by « nauczyciele i nauczycielki pokazali swoim uczniom i uczennicom, że szkoła jest miejscem, gdzie każdy może być sobą ».
« Tego dnia dorośli i rówieśnicy dają wyraźny sygnał młodym osobom LGBTQI, że mogą na nich liczyć » – wyjaśnia KPH. Szkoły, które podjęły tę inicjatywę otrzymały od KPH zestaw materiałów edukacyjnych, plakaty i « tęczowe gadżety ».
« My, jako Młodzież Wszechpolska stanowczo się temu sprzeciwiamy. Podtrzymujemy, że najważniejszą kolebką jest instytucja rodziny, a sama akcja ma na celu atak akurat w instytucję rodziny, w dobro społeczeństwa i ma na celu zindoktrynować młodych ludzi, bo akcja jest skierowana właśnie do szkół » – mówił Kulesza.
Kulesza poinformował, że Młodzież Wszechpolska złoży w czwartek do Kuratorium Oświaty w Białymstoku wniosek o przekazanie informacji publicznej, gdzie akcja będzie realizowana w Podlaskiem. Dodał, że takie wnioski będą składane w innych regionach. « To jest nasza realna odpowiedź na całą akcję » – dodał.
Prezes białostockiego koła MW ocenił, że w akcji « Tęczowy piątek » ma być przekazywana « informacja o tak zwanej wolności od środowisk LGBT ». « Kampania Przeciwko Homofobii zachęca do tego, by ubierać się i nosić logotypy wspierające akurat tutaj wolność » – mówił Kulesza. Przytaczał także fragmenty materiałów z akcji, które – jak ocenił – są « całkowitą agitacją wyborczą wprowadzoną do szkół, co jest niedopuszczalne ». Agitacja – według niego – miałaby dotyczyć « głosowania na polityków wspierających prawa osób LGBT ».
« Tą kwestią te środowiska dają jasno do zrozumienia, że chcą walczyć o umysły i też zindoktrynować młode społeczeństwo, młodych ludzi na stronę przysłowiowej wolności » – powiedział Kulesza. Oceniał, że materiały z akcji « traktują o tym, żeby przekazywać równość, tolerancję na pary homoseksualne ».
Zachęcał rodziców do kontaktu, do zgłaszania skarg i zapytań o akcję. « To jest główne założenie, że tutaj uderzamy do rodziców, również do dyrektorów placówek, by jeżeli wiedzą z czym to się wiąże, z tą agresywną homopropagandą środowisk lewicowych, by odpowiednie reakcje też podjęli » – dodał Kulesza.
« Pragnę zaapelować do naszego rządu, aby ta sprawa była w stałym poglądzie i jak najwięcej osób mogło o tej sprawie usłyszeć i również do minister edukacji narodowej pani Anny Zalewskiej. Ważne jest, by sama góra i władze zareagowały na – nie tylko kampanię agitacyjną, polityczną, namawianie bezpośrednio do głosowania na danych polityków – ale zadbała również o dzieci, które niechybnie przez taką kampanię zostaną zindoktrynowane » – mówił dziennikarzom Kulesza.
Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało wcześniej odnosząc się do akcji « Tęczowy piątek », że rodzice mają prawo decydowania o tym, jakie organizacje i inicjatywy będą obecne w szkole. MEN zaznacza, że « obowiązkiem dyrektora szkoły jest uzyskanie zgody rodziców na działalność stowarzyszeń i organizacji na terenie szkoły » i dodała, że jeżeli rodzice wiedzą o tym, że dziecko w szkole « uczestniczy w wydarzeniu niezgodnym z ich wartościami », to mają prawo wyrazić swój sprzeciw, a gdy są wątpliwości zgłosić się do kuratorium oświaty.
MEN dodało, że działalność w szkole organizacji, stowarzyszenia – poza organizację polityczną – wymaga zgody dyrektora, a dyrektor musi mieć wcześniej uzgodnione warunki tej działalności, wcześniej musi to uzyskać pozytywną opinię rady szkoły lub placówki i rady rodziców.

Continue reading...