В Євросоюзі спростували аргументи КСУ щодо скасування статті про незаконне збагачення

264
0
SHARE

Антикорупційна ініціатива EUACI – найбільша програма технічної допомоги ЄС в боротьбі з корупцією в Україні – опублікувала висновок про конституційність статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення, яку скасував Конституційний суд. EUACI спростовує аргументи КСУ. Конституційний суд 26 лютого вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків. Ці аргументи спростовує Антикорупційна ініціатива EUACI.
Антикорупційна ініціатива EUACI – найбільша програма технічної допомоги ЄС в боротьбі з корупцією в Україні – опублікувала висновок про конституційність статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення, яку скасував Конституційний суд. EUACI спростовує аргументи КСУ.
« Загальним зауваженням до аргументів у конституційному поданні є їхній загальний характер », – йдеться у висновку, передає « Європейська правда ».
У конституційному поданні від 12 грудня 2017 стверджується, що частина 1 статті 368-2 Кримінального кодексу України (КК) суперечить таким конституційним принципам, як захист від самозвинувачення, презумпція невинуватості, право на справедливий судовий розгляд і рівність сторін, принцип законності, принцип « non bis in idem » і принцип відсутності зворотної сили в часі.
Конституційний суд 26 лютого вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків. Ці аргументи спростовує EUACI.
Читайте також Всі кримінальні провадження про незаконне збагачення будуть закриті – НАБУ
« У конституційному поданні не досліджуються сутність та релевантність відповідних правових принципів щодо норми Кримінального кодексу, яка заперечується, а також не проводиться поглиблений аналіз відповідної прецедентної практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) або іноземної конституційної практики.

Continue reading...