Home Polish — mix ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski

290
0

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski – RMF24.pl – Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle po raz ósmy wywalczyli mistrzostwo Polski, pokonując w finałowej rywalizacji play off ONICO Warszawa 3:1. – RMF24.pl
ZAKSA była najlepszą drużyną w fazie zasadniczej i potwierdziła to miano także w play off-ach. Złoty medal wywalczyła po raz ósmy. ONICO, mimo szybkiej porażki w finale, także ma powody do zadowolenia. Po raz pierwszy w historii klub ten stanął na podium w ekstraklasie. Dodatkowo w przyszłym sezonie zadebiutuje w Lidze Mistrzów. Prawo udziału w tych rozgrywkach zapewnili sobie również brązowi medaliści – Jastrzębski Węgiel. W dwóch poprzednich spotkaniach finałowych ZAKSA najpierw pokonała w swojej hali drużynę z Warszawy 3:2, a następnie na wyjeździe 3:0. Trener kędzierzynian Andrea Gardini przed trzecim pojedynkiem podkreślał, że jego podopieczni « nie mają żadnej przewagi ». Co prawda ONICO nie podało się bez walki, ale to jego siatkarze cieszyli się ze zdobycia mistrzostwa. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia kędzierzynian 2:0. Jednak ONICO « podjęło rękawicę ». Po asie serwisowym Nikołaja Penczewa było 2:2, a ataku Piotra Łukasika 2:3. Warszawianie czterokrotnie obejmowali prowadzenie (jeszcze 4:3,6:5 i 8:7), ale nie zdołali wypracować sobie większej przewagi. W drugiej części seta zbyt często psuli zagrywkę, zaczął też funkcjonować blok w Zaksie. Co prawda zespół ten zepsuł dwie piłki setowe, ale przy wyniku 24:22 skutecznie został zablokowany Maciej Muzaj.