Home Polish — mix Trzy gole w El Clasico. Emocje w doliczonym czasie

Trzy gole w El Clasico. Emocje w doliczonym czasie

80
0

Nie był to spektakl, ale trochę emocji w El Clasico było. Real Madryt pokonał na Camp Nou Barcelonę 2:1. Dwie bramki padły w doliczonym czasie gry.
Sytuacja zespołu w La Lidze sprawiła, że Katalończycy nie mogli sobie pozwolić na kolejne straty. Wygrana sprawiłaby, że Barcelona w tabeli wskoczyłaby przed Real. Od początku przewagę uzyskali miejscowi. Częstsze posiadanie piłki i gra na połowie Realu nie miały przełożenia na kreowane okazje bramkowe. Królewscy źle weszli w spotkanie, gra im się nie kleiła, goście nie zamierzali otwierać się przed rywalem. Ewentualna strata gola na początku potyczki postawiłaby zespół w trudnej sytuacji. W 25. minucie FC Barcelona powinna prowadzić. Po składnej akcji zagrał na siódmy metr do. Ten miał przed sobą już tylko bramkarza i sporo miejsca, ale huknął ponad bramką. Jęk zawodu na Camp Nou słychać było na Wzgórzu Montjuic. Real odpowiedział siedem minut później. W przeciwieństwie do gospodarzy uczynił to skutecznie. To była kontra, której Barcelona nie była w stanie zatrzymać w żadnym momencie. Dobrze prezentujący się od początku zagrał do, ten wypatrzył włączającego się w akcję. Austriak pięknie przymierzył sprzed pola karnego w kierunku dalszego słupka.