Home Polish — mix Liga Mistrzów: Dwa gole Lewandowskiego. Wielkie emocje i podział punktów na Camp...

Liga Mistrzów: Dwa gole Lewandowskiego. Wielkie emocje i podział punktów na Camp Nou

128
0

FC Barcelona zremisowała u siebie z Interem Mediolan 3:3 w spotkaniu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla « Dumy Katalonii » zdobył Robert Lewandowski. Barcelona zachowała szanse na wyjście z grupy, choć była o krok od pogrzebania swoich marzeń.
Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść podopieczni Simone Inzaghiego. Po centrze z rzutu wolnego głową uderzał Edin Dżeko, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W kolejnych minutach po obu stronach brakowało skuteczności. Dobre sytuacje do otworzenia wyniku spotkania mieli Ousmanne Dembele i Raphinha dla Barcelony oraz Denzel Dumfries dla Interu. Ostatecznie gol na 1:0 padł w 40. minucie gry.

Sergi Roberto zagrał idealnie w tempo w pole karne do nabiegającego Dembele. Francuz z bliskiej odległoście posłał piłkę do siatki. Za sprawą tego trafienia Blaugrana zeszła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Goście doprowadzili do wyrównania niedługo po zmianie stron.