Home Polish — mix Francja pokonała Anglię i awansowała do półfinału! Anglicy mieli doskonałą okazję, aby...

Francja pokonała Anglię i awansowała do półfinału! Anglicy mieli doskonałą okazję, aby wyrównać, ale Kane nie trafił karnego

128
0

Bramki: 0:1 Aurelien Tchouameni (17), 1:1 Harry Kane (54-karny), 1:2 Olivier Giroud (78-głową).
Selekcjonerzy obu drużyn zdecydowali się wystawić w Al-Chaur identyczne jedenastki jak w meczach 1/8 finału, w których Francja pokonała Polskę 3:1, zaś Anglia wygrała z Senegalem 3:0.
Bramkarz Hugo Lloris, od dziesięciu lat grający w Tottenhamie Londyn, wystąpił po raz 143. w reprezentacji, ustanawiając rekord we francuskim futbolu. Wyprzedził byłego znakomitego obrońcę Liliana Thurama.
Na początku do ataków ruszyli broniący tytułu Francuzi i w 17. minucie cieszyli się z gola. Na mocny strzał z dystansu zdecydował się Aurelien Tchouameni. Kopnął bardzo precyzyjnie, Jordan Pickford nie sięgnął piłki, która wpadła do bramki.
Asystę przy tym golu zaliczył Antoine Griezmann – to jego 27 takie podanie w reprezentacji Francji, co jest tamtejszym rekordem. Jedną asystę mniej mają Zinedine Zidane i Thierry Henry, choć niektóre źródła zaliczają ostatniemu z nich również 27.
Co ciekawe, w podobnym momencie meczu Tchouameni starał się trafić z dystansu w 1/8 finału z Polską, ale wówczas Wojciech Szczęsny nie dał się pokonać.
Po stracie gola Anglicy ruszyli do ataków. Mogli wyrównać już w 22. minucie, lecz Harry Kane nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Llorisem.
W kolejnych minutach bramkarz „Trójkolorowych” kilka razy bronił groźne strzały rywali, m.in. własnie Kane’a. W pewnym momencie trwało nawet sprawdzanie, czy Anglikom należał się rzut karny, ale ostatecznie sędzia nie został wezwany do monitora i nie podyktował „jedenastki” (być może chodziło o to, że faul, jeśli był, to przed polem karnym).