Home Polish — mix MŚ 2022: Chorwacja – Maroko. Brązowy medal dla drużyny z Europy

MŚ 2022: Chorwacja – Maroko. Brązowy medal dla drużyny z Europy

119
0

Chorwacja i Maroko zmierzyły się w meczu o trzecie miejsce piłkarskich MŚ 2022 w Katarze. Ostatecznie po brązowe medale sięgnęli reprezentanci Chorwacji, triumfując 2:1.
Niespełna 10 minut i… dwa gole w spotkaniu o brązowy medal katarskiego turnieju. Na prowadzenie po wzorowo rozegranym stałym fragmencie gry wyszli Chorwaci, którzy otworzyli wynik za sprawą trafienia Josko Gvardiola. Radość piłkarzy tej reprezentacji nie trwała jednak zbyt długo, gdyż kilka chwil później do remisu doprowadził Achraf Dari.

Gdy wydawało się, że do przerwy utrzyma się remis po golach obrońców, jeszcze w pierwszej połowie ponowne prowadzenie Chorwacji dał Mislav Orsić, który pokonał Bono pięknym uderzeniem.