Home Polish — mix Polacy bez medalu w pierwszym dniu lekkoatletycznych MŚ

Polacy bez medalu w pierwszym dniu lekkoatletycznych MŚ

177
0

Polacy bez medalu w pierwszym dniu lekkoatletycznych MŚ – RMF24.pl – W pierwszym dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie polska sztafeta mieszana 4×400 m zajęła ósme miejsce. Kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki odpadli w
W finale sztafet Femke Bol prowadziła niemal do ostatniej chwili, ale upadła i przekroczyła linię mety bez pałeczki w dłoni, dlatego holenderska sztafeta została zdyskwalifikowana.Amerykanie Justin Robinson, Rosey Effiong, Matthew Boling, Alexis Holmes pobili rekord świata czasem 3.08,80. Lewis Davey, Laviai Nielsen, Rio Mitcham, Yemi Mary John ustanowili rekord Wielkiej Brytanii – 3.11,06. Natomiast Matej Krsek, Tereza Petrzilkova, Patrik Sorm i Lada Vondrova poprawili rekord Czech na 3.11,98. Biało-czerwoni w składzie Igor Bogaczyński, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Karol Zalewski i Marika Popowicz-Drapała przybiegli na ostatniej pozycji, uzyskując wynik 3.15,49.Polska sztafeta zajęła dopiero 14. miejsce w porannych eliminacjach, ale po proteście została dopuszczona do startu w finale, ponieważ niemiecki sprinter przeszkodził Wyciszkiewicz-Zawadzkiej, biegnącej na ostatniej zmianie.