Home Polish — mix Gol Lewandowskiego nie wystarczył. Sensacyjny wynik polsko-polskiego meczu

Gol Lewandowskiego nie wystarczył. Sensacyjny wynik polsko-polskiego meczu

80
0

Mecz Barcelony Roberta Lewandowskiego z Granadą Jóźwiaka i Piątkowskiego miał niespodziewane roztrzygnięcia. Outsider La Liga sprawił sensację remisując z zespołem Xaviego.
Spotkanie FC Barcelony z Granadą jawiło się jako starcie ekip z różnych części tabeli. Dla polskich kibiców miało specjalne znaczenie, gdyż w obu klubach znajdują się zawodnicy reprezentacji Michała Probierza. Starcie zakończyło się lepiej dla Granady. Walcząca o utrzymanie ekipa Kamila Jóźwiaka i Kamila Piątkowskiego zremisowała na wyjeździe z drużyną Roberta Lewandowskiego 3:3.
Przed pierwszym gwizdkiem biało-czerwoni kibice mogli czuć niedosyt. Od pierwszej minuty rozpoczął mecz tylko Lewandowski. Piątkowski w poprzedniej kolejce otrzymał czerwoną kartkę, więc z góry był wyłączony ze spotkania. Z kolei niedawno pozyskany Kamil Jóźwiak zasiadł na ławce rezerwowych.
Pierwsze minuty pokazały, żę to Barca będzie stroną przeważającą. W 12. minucie Lamine Yamal pobiegł prawym skrzydłem i dograł piłkę w kierunku nabiegającego Lewandowskiego. Polak nie zdążył jednak dotknąć piłki. Dwie minuty później nie było już wątpliwości, gdy Joao Cancelo dograł piłkę z lewej strony do młodego hiszpańskiego pomocnika. Yamal pewnie wbił piłkę do bramki Augusto Batalli.
Wydawało się, że druga bramka dla Barcelony jest kwestią czasu. Ekipa Xaviego napierała, ale nie mogła doczekać się kolejnego gola. W 40. minucie Pedri podał do Gundogana, a ten dograł do dostępnego Lewandowskiego. Polak miał świetną okazję na bramkę, ale jego strzał z ósmego metra nie przyniósł podwyższenia, gdyż trafił w słupek.