Home Polish — mix Gospodarze nie zawiedli! Niemcy zameldowali się w ćwierćfinale Euro 2024

Gospodarze nie zawiedli! Niemcy zameldowali się w ćwierćfinale Euro 2024

152
0

Reprezentacja Niemiec wywalczyła awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Gospodarze Euro 2024 pokonali Danię 2:0. Obie bramki dla naszych zachodnich sąsiadów padły w drugiej połowie spotkania.
Niemcy bardzo szybko trafili do siatki, bo już w czwartej minucie gry. Wtedy jednak arbiter dopatrzył się przewinienia przy trafieniu Nico Schlotterbecka. Chwilę później z dystansu uderzał Joshua Kimmich, ale efektowną interwencją popisał się Kasper Schmeichel. Duński golkiper ponownie musiał ratować swój zespół w 11. minucie meczu po strzale Kaia Havertza.

Podopieczni Kaspera Hjulmanda odpowiedzieli kilkoma atakami, ale nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką Manuela Neuera. W 35. minucie gry spotkanie zostało przerwane. Nad stadionem w Dortmundzie przeszła intensywna burza. Piłkarze zeszli do szatni, ale niedługo później na nie wrócili.