Home Polish — mix Skromna wygrana Francuzów. Mbappe nie dokończył meczu

Skromna wygrana Francuzów. Mbappe nie dokończył meczu

106
0
SHARE

Reprezentacja Francji pokonała 1:0 Austrię w meczu grupy D piłkarskich mistrzostw Europy 2024. Jedyna bramka padła w pierwszej połowie, a samobójcze trafienie zaliczył Maximilian Wober. W końcówce meczu boisko z powodu urazu nosa musiał opuścić Kylian Mbappe.
Francuzi przed turniejem wymieniali byli w gronie faworytów do zdobycia mistrzostwa Europy. Austriaków zaś wskazywano jako możliwy « czarny koń » rozgrywek.

Początek meczu był dość spokojny, lekko przeważali « Trójkolorowi ». Bardzo aktywny na boku boiska był Theo Hernandez, który inicjował akcje z lewej strony i w początkowej fazie meczu był często faulowany przez rywali. Sytuacje stwarzał sobie Kylian Mbappe, ale Austria również nie próżnowała.