Німці стали частіше схвалювати військову підтримку Україні

38
0
SHARE

На тлі агресивної риторики Росії та її успіхів у війні проти України німці частіше схвалюють військову підтримку Києву. При цьому давати зброю більшість боїться, а під військовою допомогою розуміють передовсім вишкіл.
Майже кожен другий німець – 49 відсотків – підтримує військову допомогу Україні. Це на чотири відсотки більше, ніж 2023 року, засвідчило велике соціологічне дослідження, проведене Центром військової історії і соціальних досліджень при Бундесвері. Опитування, в якому взяли участь близько двох тисяч респондентів, зафіксувало, що проти військової підтримки України виступають 26 відсотків німців. Зміну настроїв у німецькому суспільстві у цьому питанні дослідники пов’язують з погіршенням для України ситуації на полі бою. « 2024 року Росія перебрала військову ініціативу й відтоді повільно, але невпинно просувається на різних відтинках фронту, всупереч високим втратам », – констатують автори дослідження, оприлюдненого у понеділок, 25 листопада. При цьому опитування, яке лягло в його основу, проводилося ще влітку. Відтоді ситуація на фронті для України, як зазначають оглядачі, стає лише дедалі загрозливішою.Більшість вважає зброю для України ризиком
62 відсотки німців, за даними опитування, підтримують вишкіл українських вояків у Німеччині, при цьому лише 16 відсотків проти такої підтримки. Водночас питання постачання зброї Україні, вочевидь, є більш суперечливим для німецького суспільства. Мінімальна більшість опитаних вважає (36 відсотків), що постачання зброї Україні становить загрозу для безпеки Німеччини, тоді як 34 відсотки німців вважають, що це не так. Хоча кількість тих, хто бачить у цьому загрозу, порівняно з минулим роком скоротилася на 4 відсотки. Лише близько чверті опитаних (24 відсотки) вважають, що більше зброї для України означатиме швидше закінчення війни. На чотири відсотки в порівнянні з минулим роком зменшилась і кількість тих, хто побоюється, що постачання Україні німецької зброї призведе до розширення війни (38 відсотків). З2 відсотки однозначно не мають таких побоювань. 25 відсотків не поділяють таких побоювань, але й не відкидають їх повністю.

Continue reading...