Що алкоголь насправді робить з вашим мозком: про деякі факти ви точно не знали

141
0
SHARE

Час від часу, щоденно, раз у тиждень або рік – всі ми вживаємо алкоголь. Людей, які повністю від нього відмовилися, насправді не так багато у світі. І.
Час від часу, щоденно, раз у тиждень або рік – всі ми вживаємо алкоголь. Людей, які повністю від нього відмовилися, насправді не так багато у світі. І більшість знає, що вживання алкоголю шкодить організму, особливо печінці. А як він може впливати на ваш мозок?
Як алкоголь діє на мозок і які наслідки можуть бути, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на IFL Science.Короткочасний вплив алкоголю
Мовлення
Одною з перших ознак того, що хтось випив забагато алкоголю – невиразність мовлення. Американські центри наркозалежності зазначають, що цей ефект можна побачити, коли концентрація алкоголю в крові (ВАС) досягає 0,1%. Для порівняння – законний ліміт для водіїв старше 21 року у США становить 0,08%.
Річ у тому, що алкоголь змінює баланс двох ключових нейромедіаторів: глутамату, який є збудливим і гамма-аміномасляна кислота (ГАМК), яка є гальмівною. Коли навколо більше ГАМК і менше глутамату, нейрони спрацьовують повільніше, і все просто займає більше часу – ось чому алкоголь має седативний ефект і одна з причин, чому ви можете відчувати занепокоєння після важкої ночі, коли ці рівні відновлюються.
Коли цей дисбаланс впливає на зони, відповідальні за руховий контроль, він порушує довільні рухи м’язів язика та обличчя, ускладнюючи правильне складання слів.
Дослідження 2015 року також вказало на роль алкоголю в зміні функції нейронів Пуркінє в мозочку, які життєво важливі для руху та координації. Використовуючи детальну комп’ютерну модель, дослідник Майкл Д. Форрест показав, як алкоголь може пригнічувати натрієво-калієві насоси на поверхні цих нейронів, що означає, що баланс іонів натрію та калію порушується, і клітини не можуть функціонувати належним чином.
Крім того, алкоголь може безпосередньо впливати на зони мозку, відповідальні за обробку мови та продукування мовлення.
Баланс
І проблеми з певними ділянками мозку тягнуть за собою й інші негаразди – порушення функції моторних нейронів може також впливати на ходьбу та координацію. Мозочок знову є ключовим в цьому, оскільки він контролює як рух, так і координацію візуальної та просторової інформації, яка допомагає нам триматися у вертикальному положенні відносно навколишнього середовища.
Цей ефект, як правило, спостерігається, коли рівень ВАС досягає приблизно 0,18-0,25%, що значно перевищує межу звичайного сп’яніння.

Continue reading...