Home Polish — mix Magda Linette poszła w ślady reprezentantów Polski. Pewny awans w Wimbledonie

Magda Linette poszła w ślady reprezentantów Polski. Pewny awans w Wimbledonie

132
0

Hubert Hurkacz i Iga Świątek udanie rozpoczęli zmagania w Wimbledonie. W ich ślady poszła Magda Linette, która także nie dała szans rywalce. W świetnym stylu awansowała do drugiej rundy trawiastych zmagań.
Lipiec od zawsze kojarzy się ze słynnymi zmaganiami na kortach Wimbledonu. Magda Linette, która rozpoczęła sezon od świetnego wyniku w Australian Open, w ostatnich tygodniach miewała sporo problemów. Zmagania na Wimbledonie zaczęła jednak od triumfu nad Jil Teichmann 6:3, 6:2.
Pierwsze gemy przebiegły w atmosferze cios za cios. Zarówno Polka jak i Szwajcarka wygrywały sety przy swoim podaniu. Przy stanie 3:3 obie panie podobnie jak reszta zawodników grająca na innych otwartych kortach była zmuszona do przerwy z powodu opadów deszczu.