Home Polish — mix Wściekłość Brazylijczyków w trakcie meczu z Polską. Arbiter poczuł się zagrożony

161
0

W pierwszym secie meczu Polska – Brazylia doszło do kuriozalnych sytuacji przy ławce rezerwowych gości. Zarówno siatkarze, jak i sztab wybuchli wściekłością, rzucając się w stronę sędziego, by ten wyjaśnił im niezrozumiałą decyzję. Wszystkiemu przyglądali się Biało-Czerwoni, którzy zmusili sędziego do zrobienia challenge’u.
Reprezentacja Polski zagrała znakomity mecz z Brazylijczykami, dzięki któremu awansowali do półfinału Ligi Narodów. Choć wynik mógłby sugerować coś innego, gra była bardzo wyrównana, szczególnie w pierwszym secie, który zakończył się awanturą wywołaną przez Canarinhos. Wszystko przez decyzję sędziego, która mocno zdenerwowała zarówno siatkarzy, jak i sztab gości, jednak okazała się ona całkowicie słuszna. Dzięki niej Polacy wygrali pierwszą odsłonę meczu.
W chwili, w której tablica wyników pokazywała 25:24 dla Polaków w pierwszym secie Alan Sousa wyprowadził atak, który zablokował Aleksander Śliwka. Piłka wypadła w aut, a arbiter przyznał punkt dla Brazylijczyków.